BIKEPARK NA ŠPIČÁKU

0
1106

Novinkami letošní sezóny jsou zrekonstruovaný horní úsek trati Black Friday, nový pumptrack a skill centrum pro výuku začátečníků. Pokračuje spolupráce s německým Geisskopfem i program Gravity Card.

Poprvé od roku 2006, kdy byl vybudován vůbec první bikepark na šumavském Špičáku, bude od soboty 15. června začínat a dále pokračovat až do 15. září každodenní provoz. Bikepark Špičák tak díky dohodě s ochránci přírody získal pro bikery navíc dalších 14 dnů, kdy může nabízet své služby a nechat jezdce užívat si sjezdy v jednom z nejlepších bikeparků v Evropě.

Do 9. června budou lanovka i bikepark v provozu od 10 do 16 hodin (od 15. 6., pak od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu do 18 hodin).

Bikepark Špičák přípravy nepodcenil a vzhledem k časnějšímu startu bikerské sezony s nimi začal už na podzim 2018. Vyplatilo se to, protože ještě v polovině dubna ležel skoro na 50 procentech tratí sníh. Bylo nutné se také popasovat se spoustou stromů popadaných při lednové sněhové kalamitě.

Od května se dá vyrazit i na nově zrekonstruovaný horní úsek oblíbené trati Black Friday. Byl vylepšen její povrch, aniž by se zasáhlo do jeho přírodního charakteru. Přidán byl další atraktivní skok přes trať, kde si jezdci mohou vybrat, zda ji přeskočí nebo objedou jinudy.

K dalším novinkám patří nově vybudovaný pumptrack a skill centrum pro výuku začátečníků, které bude umístěné v místech pod novým parkovištěm společně s tréninkovým hřištěm, které bude dokončené k 15. 6., kdy tady začíná každodenní provoz.

Bikepark Špičák už několik let jako jediné středisko v ČR vydává a akceptuje Gravity Card, což je společná jízdenka pro 20 nejlepších bikeparků v několika zemích Evropy. V průběhu léta bude otevřena Gravity Academy – biková škola zaměřená na downhill, freeride, enduro.

Letní půjčovna byla opět z více než 50 % obnovena. Návštěvníci bikeparku uvítají nové Kony Operator nebo kompletní vybavení Fox. Půjčit si tu lze i klasická horská kola (včetně dětských) nebo elektrokola. Poblíž lanovky je dětské hřiště.

Další informace najdete na:
www.spicak.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here