Dačice – pozvánka na toulky přírodou

0
1028

Dačice jsou nejen městem kostky cukru, ale také ideální vstupní branou do turistických oblastí Podyjí a České Kanady. Kromě náročnějších tras pro pěší a cyklisty tu máme i naučné stezky, které zvládnou malí i velcí výletníci.

Rodinám s dětmi je určená Stezka hajného Kázka. Během procházky v příměstském lese se dozvíte spoustu věcí o rostlinách, zvířatech i hmyzí říši. Zjistíte, co je to potravinový řetězec, můžete si zahrát venkovní pexeso nebo si vyzkoušet, jak daleko doskočíte a své výkony pak porovnat s obyvateli lesa. Když se vydáte podél břehů Moravské Dyje, čekají na vás úkoly Vydří stezky. Je to příjemná a poklidná cesta od mlýna k mlýnu napříč říční nivou, která náleží k evropsky významným lokalitám, kde žije řada vzácných živočichů vázaných na vodní prostředí.

A do třetice vás zveme na Naučnou stezku po přírodních zajímavostech Dačic a okolí, která propojuje přírodní památky Toužínské stráně, Moravskou Dyji, Dubovou stráň a vede kolem zajímavých míst, ke kterým nepochybně patří broukoviště v zámeckém parku, dačická rybniční kaskáda, Zahrádecký les či památné lípy u kláštera v Kostelním Vydří.

Plánky a popisy naučných stezek, ale i řadu dalších informací o městě a jeho zajímavostech, vám rádi nabídneme na infocentru. Těšíme se na vaši návštěvu.

Infocentrum Dačice
Palackého nám. 1, 380 01 Dačice
Tel.: +420 384 401 265
E-mail: info@dacice.cz
FB: @infocentrumdacice
www.dacice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here