LETNÍ PUTOVÁNÍ RYCHNOVEM NAD KNĚŽNOU

0
1066

Kdo by neznal knížku nebo seriál Bylo nás pět? Chcete poznat ulice, místa, kde se kluci procházeli a trávili svůj volný čas? Tak zavítejte do města Rychnov nad Kněžnou, které se nachází na prahu Orlických hor – ne nadarmo se říká „Rychnov nad Kněžnou – brána Orlických hor“.

Vydejte se na Malé putování Rychnovem nad Kněžnou pro děti, táty, maminky – celé rodinky! – RYCHNOVSKÉ ŠLÁPOTY. Na cestě Rychnovem Vás čeká určitě mnoho zajímavého a poučného. Na každou otázku existuje odpověď, i když to v první chvíli vypadá všelijak. Dejte na místní zjišťování, infopanely po městě, informace z vycházkového okruhu Bylo nás pět, z nápovědy Chytrému napověz. Pak budete úspěšní! (hrací kartu a bližší informace obdržíte v Městském informačním centru).

Chcete se potkat se Zilvarem z Chudobince? Pak o prázdninách zavítejte do našeho města na PÁTEČNÍ PUTOVÁNÍ SE ZILVAREM. Jedná se o interaktivně-zábavný program pro děti i dospělé. Procházky se konají ve vybraných termínech. Během zhruba hodinové prohlídky provede Zilvar z chudobince, zásoben kapsou bonbónů, které ukradl v cukrářství u pana Svobody návštěvníky po nejdůležitějších místech města.

Během programu se návštěvníkům zjeví z minulosti i Magdaléna Dobromila Rettigová, která v Rychnově dopsala svou slavnou kuchařku. Na závěr prohlídky Vás čeká překvapení, přijďte a uvidíte.

Akce se koná v prázdninové pátky (12. 7., 19. 7., 9. 8., 16. 8., 23. 8., 30. 8. 2019) za příznivého počasí od 18 hodin u kašny na Starém náměstí. Vstupenky se vydávají na základě rezervace, kterou návštěvník provede osobně, telefonicky či e-mailem do čtvrtečních 17:00 hodin v Městském informačním centru. Vstupné činí pro dospělého 80 Kč a pro dítě od 6 let 40 Kč.

A co se v Rychnově ještě chystá?

Pro děti tu jsou Prázdninové pohádkové pátky. Pohádkové pátky jsou pořádány během letních prázdnin 12. 7.–23. 8. 2019 od 17 hodin na nádvoří Pelclova divadla a přinášejí dětem, rodičům i prarodičům možnost setkání s herci a loutkoherci, kteří nabízejí dětem zážitky ze světa princezen a draků, skřítků i víl, které podněcují jejich fantazii. Za nepřízně počasí se program přesouvá do Pelclova divadla. Vstupné je dobrovolné. Podrobný program najdete na www.kulturark.cz

30–31. 8. 2019 – RYCHNOVKÝ JARMARK

Městské informační centrum
Staré náměstí 68, 516 01 Rychnov nad kněžnou
Tel.: +420 494 539 028, 739 019 331
E-mail: mic@kulturak.cz
www.rychnovsko.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here