Bechyně … krásná a příjemná

0
881

Jihočeské město Bechyně leží v malebné krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné. Město bylo založeno kolem roku 1323 a je proslulé zejména lázeňstvím a výrobou keramiky.

Zámek Bechyně

Za svou současnou renesanční podobu vděčí zámek především stavebním aktivitám Petra Voka z Rožmberka, který zde měl roku 1580 velkolepou svatbu s Kateřinou z Ludanic. Zámek je během roku přístupný veřejnosti.

Klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie

Komplex starobylého františkánského kláštera je jedna z nejvzácnějších památek svého druhu na našem území. Jednak kvůli unikátní sklípkové klenbě a také díky třem „zázračným“ sochám, díky nimž byla Bechyně svého času významné poutní místo. Součástí areálu je i klášterní zahrada. Prohlídky kláštera i zámku je možné objednat na tel. čísle + 420 602 843 442

Bechyňský Most

Bechyňský most zvaný Duha, též Jubilejní, byl postaven k 10. výročí založení republiky. Pozoruhodná technická stavba byla nejvyšší železobetonovou konstrukcí v tehdejší ČSR. Zajímavostí je nejen nepřehlédnutelný oblouk, ale i společná mostovka pro železniční a silniční dopravu.

Bohatá wellness nabídka i čistá příroda

Lázně nabízejí svým klientům komplexní přístup a jsou velmi vstřícné. Každoročně nabízejí zajímavý komplex bonusů a slev, možnost prodloužených pobytů. V Bechyni se léčí revmatická artritida, Bechtěrevova choroba, koxartróza a ostatní artrózy, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, osteoporóza a další. K léčbě jsou využívány nejmodernější léčebné metody. Slatina, dovážená z nedalekých Komárovských blat, je hlavním přírodním léčivým zdrojem. Centrem lázní je nově vybudovaný lázeňský hotel Olga. Kromě komplexní příspěvkové léčby nabízejí lázně různě dlouhé relaxační pobyty, pobyty zaměřené na redukci váhy či úlevu od bolesti zad, beauty pobyty, pobyty spojené s oslavou Velikonoc, Silvestra či Valentýna.

Městské informační centrum Bechyně
nám. T. G. Masaryka 140
Tel.: +420 778 545 509
E-mail: infocentrum@kulturnidum.cz
www.mestobechyne.cz, www.kulturnidum.cz

Lázně Bechyně
E-mail: info@laznevbechyni.cz
Tel.: + 420 381 476 100, + 420 777 710 226
www.laznevbechyni.cz
E-mail: info@jupiterbechyne.cz
Tel.: +420 734 751 365
www.laznejupiterbechyne.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here