Muzeum města Prahy

0
708

Muzeum města Prahy zve školní skupiny, zájmové skupiny dětí, a také rodiče s dětmi na programy v expozicích a výstavách.

Bohatý doprovodný program nabízí výstava Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara v domě U Zlatého prstenu. Ve sklepení zde ožila mystická Stínadla z knih Jaroslava Foglara.

Zájmové dětské skupiny a školy mohou využít pátrací hru ve výstavě s názvem Tajemná Stínadla. Tato hra je základem programu pro žáky ZŠ Vítejte ve Stínadlech, který trvá 90 minut a seznámí hravě s Foglarovým světem.

Rodiče s dětmi mohou využít pátrací hru upravenou pro individuální účastníky a pomoci dětem s jednoduchým šifrováním a dalšími úkoly.

Sady karet pro individuální i skupinovou hru jsou připraveny v pokladně domu U Zlatého prstenu. Na stejném místě lze také získat slepou mapu k venkovní hře Stínadla II, která je dalším doprovodným programem k výstavě. Zavede hráče na 16 míst a umožní jim získat celkem 16 pamětních kartiček.

Ke stálé expozici v domě U Zlatého prstenu nabízí Muzeum města Prahy programy pro školy, které jsou věkově odstupňovány. V prvním patře je to Praha Karla IV. – střed Evropy, ve druhém patře Praha Karla IV. – středověké město. Zajímavý je i program Co po sobě zanechali Pražané Karla IV., který propojuje minulost se současností na tématu odpadového hospodářství.

Podskalská celnice na Výtoni je otevřena pro veřejnost o víkendech a pro školní skupiny, které si objednají některý z lektorských programů, i v úterý a ve čtvrtek. Můžete se vydat na Vycházku Podskalím, anebo přímo v expozici prožít programy Jak ploul strejda František, Zaniklé Podskalí či Plnou parou vpřed!

 

Muzeum města Prahy
Dům U Zlatého prstenu
– Týnská 6, Praha 1
Podskalská celnice na Výtoni
– Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2
Zámecký areál Ctěnice
– Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř
www.muzeumprahy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here