Festival FIJO – přípravy jsou v plném proudu

0
901

Na přelomu června a července (od 30. 6. do 3. 7.) se Chebem opět rozezní dechová hudba. Uskuteční se 24. ročník mezinárodního festivalu dechových orchestrů FIJO 2022.

Chebané a ostatní hosté se mohou těšit na tradiční programy, kterými jsou: slavnostní zahájení, průvod městem, festivalové koncerty a především závěrečný galavečer.

Přivítáme orchestry a taneční skupiny od nás i ze zahraničí. Celkem jich bude 12, z toho 7 zahraničních a 5 českých. Většinu z nich doprovází taneční skupiny. Přijede i zvláštní host: cykloband z Nizozemí. Ten měl na náš festival zavítat už v roce 2020. V témže roce jsme měli také oslavit 50 let této jedinečné akce, ale kvůli situaci kolem onemocnění Covid-19 jsme byli nuceni festival zrušit. Také z tohoto důvodu jsme se rozhodli s „50“ nadále pracovat a zakomponovat ji do loga.

Zahraniční orchestry a taneční skupiny:

Slovensko – Dychový orchester a mažoretky Nová Dubnica; Maďarsko – Mórii Ifjúsági Fuvószenakar Mór; Polsko – Mlodziežowa Orkiestra Deta Avanti Sanok; Švédsko – Ungdomsorkestern Göta Lejon a mažoretky Göteborg; Itálie – Brianza Parade Band Veduggio noc Colzano; Anglie – Reading Schottish Pipe Band Reading; Nizozemí – Bicycle Showband Crescendo Opende

České orchestry a taneční skupiny:

Cheb – Městský dechový orchestr a taneční oddělení ZUŠ Cheb; MDO Cheb – Veteráni a mažoretky Zlín – Sdružení dechového orchestru a mažoretky; Sokolov – Bohemian Marching Band a mažoretky; Krnov – Dechový orchestr mladých ZUŠ; Němčice nad Hanou – Dechový orchestr ZUŠ; Do Chebu zavítají také orchestry z okolních měst, aby zpestřily sobotní průvod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here