Podzemní prohlídky, procházky a ochutnávky vín v Ústeckém kraji

0
467
Pevnost Terezín, podzemní chodba

Vyrazit za vinaři do sklípků a ochutnat české víno, to zní jako dobrý plán na podzimní víkendové výlety do českého středohoří v Ústeckém kraji. Zajímavým tipem na výlet je třeba procházka po nově vytvořené naučné stezce podél řeky Ohře. Adventní čas si můžete užít návštěvou regionálních vánočních trhů, na kterých najdete inspiraci na dárky.

Otevřené vinné sklepy na Podřipsku je poslední velká vinařská akce v regionu České středohoří, která pomyslně uzavírá letošní vinařskou sezónu. Akce se koná 12. listopadu v Roudnici nad Labem v kulturním domě Říp a v prostorách Vinného pavilonu zámku, na vinici Sovice a ve vinařství v Jeviněvsi. Mezi jednotlivými stanovišti budou jezdit kyvadlově autobusy. Oblíbené noční prohlídky do labyrintu podzemních chodeb pevnostního města Terezína. Zažijte neobvyklou prohlídku podzemních pouze za svitu svíček a luceren. První prohlídka začíná v 18:00 a další prohlídky navazují vždy po 30 minutách do 20 hodin. Každá prohlídka má omezený počet účastníků, proto je nutná rezervace. Pojďte spolu s námi poznat ztracená zákoutí Terezína a dostat se do míst, která jsou normálně veřejnosti nepřípustná jako jsou rozsáhlé půdy, tajemné sklepy a honosné sály. Poznáte poslední místo odpočinku Gavrila Principa, zapomenutý kinosál a tělocvičnu, ale i monumentálnost podkroví a sklepů vojenských budov. Prohlídka trvá cca 3 – 4 hodiny od 13:00 do 17:00 hodin. Kapacita jedné prohlídky je max. 20 návštěvníků. Rezervace předem je nutná.

Lososí stezka

Procházky podél řeky Ohře obcí Obora na Lounsku nově zpestřuje naučná Lososí stezka. Ve spolupráci s Destinační agenturou Dolní Poohří ji vybudovala obec. Nabízí tři zastavení s informacemi i zábavnými kvízy pro děti. V budoucnu by měla propojit i další obce podél řeky. Na třech zastaveních stezky se turisté mohou dozvědět informace o řece, okolní přírodě, historii obce i nejvýznamnější památce, kterou je kostel svaté Kateřiny s renesanční věží. Informace jsou doplněny o kvízy, aby byla stezka zábavná i pro děti. Součástí vybavení stezky jsou odpočinková místa s lavičkami. Název stezky odkazuje jednak na znak obce Obora, v němž nad modrým pruhem jako symbolem řeky vyskakuje losos, jednak na samotnou Ohři. Výraz ‚lososí řeka‘ vychází ze starého keltského pojmenování Agara.

V Duchcově můžete 26.listopadu navštívit Andělské vánoční trhy, kde budou pro Vás připravené výtvarné dílny, zdobení perníčků, výroba vánočního svícnu, výroba průsvitné ozdoby do oken, zdobení keramické vánoční ozdoby, výroba skleněného vánočního svícnu, zdobení dřevěné vánoční ozdoby a výroba vánočního svícnu na vánoční stůl.

www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here