Za kulturou i pro vánoční dárky na pražskou Novoměstskou radnici!

0
570

Vánoce jsou za humny a pokud navštívíte jednu z nejkrásnějších pražských kulturních památek v samém centru Prahy, Novoměstskou radnici na Karlově náměstí, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Čeká vás skvělý kulturní zážitek i příjemný nákup vánočních dárků na jednom místě.

Do 4. 12. v Galerii ve věži probíhá autorská výstava česko-kanadského architekta, urbanisty, designéra, lektora a publicisty Petra Franty, na nádvoří si od 1. do 24. 11. prohlédnete Jablíčkový betlém malířky Emmy Srncové a v Galerii v přízemí do 11. 12. její obrazy. Poté by měla galerie hostit výstavu výtvarného spolku „Tvůrčí skupina“. Navštívit můžete i Neviditelnou výstavu a ve věži stálou expozici o historii Nového Města a putovní výstavu Stopy židovské přítomnosti v Praze 2.

Ve dnech 4. –5. 11. se tu koná Whisky Life! Prague 2022, festival (nejen) pro milovníky whisky a 12. 11. Zimní Apetit piknik. Během tohoto setkání milovníků jídla s příznivci časopisu Apetit ochutnáte dobroty oblíbených prodejců, nebude chybět kuchařské show, workshopy, hudba, zajímaví hosté a bohatý program i pro děti.

Od 24. 11. bude probíhat čtyřdenní dialog mezi starožitnostmi a moderním uměním na již tradičním 47. veletrhu starožitností Antique, kde vám přes pět desítek vystavovatelů představí své šperky, bižuterii, sklo, porcelán, keramiku, starožitný nábytek, textil, obrazy, historické zbraně i staré bankovky a mince. Vánoční dárky nakoupíte i 4. 12. na oblíbené prodejní Pražské výstavě nožů KNIVES podzim 2022 a o víkendu 10.–11. 12. po dvou letech odstartuje kouzlo Vánoc Novoměstský advent 2022. Znovu nabídne příjemnou vřelou atmosféru, vánoční zboží, řemeslné výrobky, hračky, divadlo, sváteční hudbu i občerstvení na nádvoří. A nejen to! Do 11. 12. bude letos otevřena i vyhlídková věž s nezapomenutelným pohledem na Prahu a z její pokladny bude v tento den odstartována i velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké Pražské věže. Milovníci hudby si užijí ve Velkém sále dokonce roku četné množství koncertů českých i zahraničních interpretů. Podrobné informace o koncertech a všech dalších plánovaných akcích pro veřejnost naleznete v programu na webových stránkách:

www.nrpraha.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here