NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI TO ŽIJE

0
1446

Novoměstská radnice zahájí jarní sezónu 21. 3. otevřením vyhlídkové věže a s ní i stálé expozice o historii Nového Města. Na věž vystoupí i návštěvníci, kteří se 26. 3. zúčastní komentované prohlídky radnice s poutavým výkladem vhodným i pro děti.

Galerii ve věži bude hostit od 4. do 18. 3. výstavu fotografií Fotoklubu PCW a od 22. 3. do 1. 4. Photocontest. Od 6. 4. do 1. 5. následuje výstava výtvarného oboru ZUŠ Šimáčkova Barevné variace. V Galerii v přízemí si prohlédnete do 11. 3. obrazy Pavla Raszky a jeho vnučky Moniky Kočendové s názvem Ahoj, dědo! a od 14. 3. do 15. 4. obrazy a kresby Jaroslava J. Alta.

Přijdou si na své i milovníci hudby. Součástí koncertu Ensemble Berlin Prag – Tribute to J. D. Zelenka 7. 3. bude křest 2CD, 8. 3. a 6. 4. vystoupí ve Velkém sále nový český komorní orchestr Haydn Ensemble. 15. 3. pokračuje cyklus Stylové večery 2018, 20. 3. se koná Jarní koncert Foerstrova komorního sdružení a proběhnou i další koncerty. 3. března každý, tanečník i netanečník, může pobýt na 8. Rondím rudolfínském plesu. 16. a 17. 3. se příznivci jógy setkají na Prague Spirit Festivalu a 24. a 25. 3. můžete vyrazit na rodinný festival Struny dětem pro zvídavé děti a hravé rodiče.

10. března poznáte, jak chutná svět! Na Festivalu delikátních chutí se seznámíte s tradičními i netradičními pokrmy z několika kontinentů. Slané, sladké, horké, studené, zkrátka vše, co si vaše vybrané chutě dovedou představit a ještě hodně z toho, co jste dosud neochutnali.

Nakupovat budete moci i 8. 4. na jarní prodejní Pražské výstavě nožů Knives 2018 a od 19. do 22. 4. na již 41. veletrhu starožitností Antique.

Známá Neviditelná výstava pořádá 28. 4. Bojovku pro děti a rodiny. Koná se k 7. výroční otevření známé výstavy. Můžete si též zahrát dobrodružnou technologicky velice pokročilou únikovou hru The Chamber – Tajemství císaře, která hráče přenese do 14. století, ve kterém začala historie Novoměstské radnice.

Celý kulturní program, kontakty a foto na:
www.nrpraha.cz,
www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here