Kultura v Čechách online

0
777

Středočeská kulturní zařízení se se svými návštěvníky stále ještě kontaktují pouze v online prostředí. I tento víkend máte možnost užít si výstavy z pohodlí a bezpečí domova. Zapněte si počítač      a podívejte se na tipy od Středočeské centrály cestovního ruchu, které stojí za zhlédnutí.

Galerie Středočeského kraje

I aktivity Galerie Středočeského kraje (GASK) se přesouvají do on-line prostoru. Na webu a sociálních sítích můžete sledovat inspirativní videa z aktuálních i již proběhlých výstav. Velmi oblíbený je také seriál, ve kterém lektorky GASK představují zajímavé knihy pro děti i dospělé. Již na jaře se podařilo realizovat kompletní virtuální prohlídku rozsáhlé stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem. Každý, kdo vstoupí do tohoto prostoru, si zde může prohlížet významná díla předních umělců, sledovat videa nebo poslouchat podcasty k vybraným dílům. Bohužel nebude možné uskutečnit ani oblíbený předvánoční market ADVENT – DESIGN – GASK, na kterém se prezentují přední designéři, někteří úzce svázaní s výstavním programem GASK. Fanoušci designu však nebudou tak úplně ochuzeni. GASK bude představovat vybrané tvůrce v on-line prostoru a vše vyvrcholí soutěží o skvělé designérské kousky.

Muzeum stříbra v Kutné Hoře

Také muzeum stříbra v tuto chvíli pracuje na virtuálních prohlídkách výstav. Z poslední doby stojí za shlédnutí ta o Lucemburcích nebo Václavu IV., která proběhla loni k 600. výročí jeho úmrtí, ale i další nevšední virtuální výstavy rozhodně nevynechejte. Pestrost si muzeum udržuje i na sociálních sítích, kde najdete informace k jednotlivým výstavám, ale také zajímavé soutěže a kvízy. V tuto chvíli muzeum pracuje i na konceptu současného dění a prosí občany o spolupráci při zachycení nynějšího nelehkého období COVIDu 19 ve své sbírce Dokumentace současnosti. Rádi by zaznamenali vše, co v souvislosti s pandemií vznikalo, jako například letáky, plakáty, upozornění, roušky, ochranné pomůcky. Máte tedy jedinečnou šanci ovlivnit, jak na tuto pohnutou dobu budou nahlížet další generace. Kontaktovat můžete Kateřinu Vavruškovou na e-mailu vavruskova@cms-kh.cz.

České muzeum stříbra – Hrádek. Renesanční sál
České muzeum stříbra – Hrádek. Komnata pana Jana Smíška
České muzeum stříbra – Hrádek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here