Památky a místa v Pardubicích, kde se Vy i Vaše děti zabaví!

0
917

VÝLETNÍ LOĎ ARNOŠT Z PARDUBIC

Užijte si nezapomenutelný den na vodě! Loď kotví u pardubické hokejové arény a pluje do Srnojed, Brozan či Kunětic, odtud to je jen malý kousek na samotnou Kunětickou horu. V nabídce jsou i tematické plavby se středověkými řemesly, gurmánské či pirátské plavby.

Rezervace plavby a aktuální jízdní řád na www.lod.cz

LANOVÉ CENTRUM PARDUBICE

Zažijte aktivní zábavu se svými dětmi v oblíbeném lanovém parku v Pardubicích! Lanové překážky pro malé i velké, trampolíny pro děti, bungee trampolíny.

Informace o otevírací době a ceníku najdete na www.lanovecentrum-pardubice.cz

AQUACENTRUM PARDUBICE

Aquacentrum v Pardubicích nabízí maximální komfort a vyžití pro všechny milovníky koupání, plavání, saunování a veškeré vodní zábavy a je největším aquaparkem ve východních Čechách. Areál nabízí moderní 50 m bazén, aquazónu s 34 m dlouhou trojskluzavkou, 102 metrů dlouhým toboganem či horolezeckou stěnu. Ve wellness zóně můžete navštívit finskou saunu, sněhovou komoru, solnou a tureckou lázeň, nechybí zde ani fitness s funkční, kardio a strojovou zónou. Za pěkného počasí je otevřena letní pláž s víceúčelovým bazénem, dětským bazénem, brouzdalištěm a hřištěm pro děti.

Aktuální informace a teplotu vody v bazénu se dozvíte na www.aquapce.cz

KOUPALIŠTĚ CIHELNA

Areál koupaliště je v provozu sezónně od června do září. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet dvě paralelní 25 m skluzavky, dva paralelní 105 m tobogány, skokanský bazén s tlakovými okny, masážní vany pro 5 osob, divoký kanál, stěnový vodopád, chrliče vody (masážní trysky), vodní hříbek a deštník a stěnové masáže. Samozřejmě zde nechybí dětský bazén, minigolf, stolní tenis, plážový volejbal a stánky s občerstvením. www.koupalistepardubice.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Kousek pod hradem Kunětická hora se nachází Perníková chaloupka s Muzeem perníku a řadou pohádkových atrakcí. Pokud máte rádi pohádky, anebo rádi mlsáte, je Perníková chaloupka tím správným místem k návštěvě. Pravdou je, že chaloupka není tak úplně z perníku, je to vlastně lovecký zámeček z roku 1882, který nechal postavit baron Richard Drasche z Wartenberka. Neváhejte a navštivte Ježibabu!

Rezervace prohlídky a další informace na www.pernikova-chaloupka.cz

OBORA POD KUNĚTICKOU HOROU

Ozdobou kunětického podhradí je obora. Mezi její klenoty patří párek majestátních zubrů, malé jelení stádo, statní mufloni či divoká prasata.

POHÁDKOVÁ ZAHRADA

Pokud hledáte místo, kde si Vaše děti mohou hrát se zvířátky, tak v Pohádkové zahradě budete na správném místě. Morčata, zajíčci, ovečky, kozy a mnoho dalších zvířátek se těší na Vaši návštěvu. Najdete zde veškeré zázemí, občerstvení a dětské hřiště. Pohádková zahrada je neziskový ekologický projekt na podporu týraných a opuštěných zvířat, ekologického a udržitelného způsobu života. Nachází se kousek od historického centra města.

www.pohadkovazahrada.cz

APOLENKA

Na okraji Pardubic se nalézá statek Apolenka, který se primárně věnuje hiporehabilitacím. Můžete sem však kdykoliv zajít na návštěvu, nakrmit lamy, kozy a mnoho dalších zvířátek. Děti si vyhrají na hřišti a můžete si tu dát dobrou zmrzlinu nebo si zakoupit mléčné výrobky. Pro jednotlivce je vstup zdarma. www.apolenka.org

ZÁMEK PARDUBICE

Co třeba zajít na Zámek Pardubice, někdejší sídlo mocného rodu Pernštejnů? Přivítají vás nádherně zbarvení pávi dokonce včetně několika bílých. Spočítáte, kolik jich tu vlastně máme? S dětmi se pak vydejte na procházku po zámeckých valech a zkuste nevšední bosonohou stezku. Projít se můžete po šiškách, kůře, písku, mechu… Zblízka si můžete prohlédnout dvě repliky pernštejnských kanonů. Na posledním rondelu valů uvidíte kozy, které tu Východočeské muzeum chová. Přinést jim můžete i kousek suchého pečiva nebo zeleninu. Předem rezervovat si můžete prohlídku Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích, která vede od zámecké brány na Pernštýnské náměstí.

www.vcm.cz

PARDUBICKÉ LETNÍ KINO

Na programu Pardubického letního kina jsou i pohádky. Co se aktuálně vysílá naleznete na www.letni-kino.cz

HŘIŠTĚ

Tyršovy sady

Nově opravený městský park v Pardubicích vybízí k odpočinku, relaxaci, trávení volného času v příjemném a kultivovaném prostředí. V bezprostřední blízkosti parku se nachází pardubický zámek, Pernštýnské náměstí, třída Míru či zdymadlo, kde v poklidu můžete pokračovat k břehům řeky Labe. V místě dnešních Tyršových sadů byl původně pernštejnský náhon, roku 1910 zasypaný a přeměněný v mokré louky, které každoročně zaplavovala povodeň. V roce 1931 se ve městě konala celostátní Výstava tělovýchovy a sportu a plocha se přeměnila ve výstavní park. Byly zde umístěny desítky funkcionalistických výstavních pavilonů. Po skončení výstavy areál výstaviště dále sloužil jako městský park pro společenské vyžití. Přístupné celoročně.

Park Na Špici

Nově zrekonstruovaný multifunkční park je ideálním místem pro sport, relaxaci i zábavu. Na své si zde přijdou jak děti, tak dospělí. Soutok řek Labe a Chrudimky vybízí k mnoha zábavným letním aktivitám. Ve východní části parku je sportovně rekreační zóna s multifunkčním sportovištěm a velkým dětským hřištěm. Ve střední části parku je klidová zóna se spoustou krásné zeleně a vodní plochou „Čičák“. Je zde umístěn dřevěný pavilon, který slouží i jako pozorovatelna ptactva na hladině a okolí jezírka. V parku naleznete i kryté ohniště, půjčovnu sportovních potřeb, street workout, lanovku, sprchu nebo i prostor pro piknik. Přístupné celoročně.

Otevírací doba pavilonu: duben – říjen: 8–21, listopad – březen: 9–16 hod. www.naspici.eu

Bubeníkovy sady

První veřejný park města Pardubice založený v letech 1879–1880. Má rozlohu 7,5 hektaru, jeho východní hranici tvoří řeka Chrudimka. Park je rozdělen vyvýšenou hrází Matičního jezera na dvě části. Severní část je bohatá na dřeviny, nalezneme zde i sochu prvního starosty města Václava Bubeníka. Jižní část parku má přírodní charakter a leží na březích Matičního jezera, pokrytého množstvím leknínů a stulíků. Poslední rekonstrukcí se podařilo vytvořit moderní městský park splňující všechny požadavky pro trávení volného času uprostřed Pardubic. Přístupné celoročně.

A co když je venku škaredě?

LUMPÁRIUM

Co s dětmi, když je venku škaredě? Lumpárium je největším dětským centrem v Pardubicích. Jsou zde dvě herní zóny pro děti do 12 let. Je zde možnost si vyzkoušet skluzavku, tobogán, lanovku a další atrakce.

Více informací na: www.lumparium.cz

BALOON CAFÉ

Rodinná kavárna s dětským koutkem v centru Pardubic. Možnost příjemného posezení, dětských oslav a akcí. Trampolína, skluzavky, prolézačky a dětský koutek s množstvím her na jednom místě.

Menu a další informace zde: www.balooncafe.cz

MUZEUM KOUZEL

Pardubické muzeum vystavuje soukromou sbírku kouzelnických rekvizit z celého světa. Je zde expozice kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví. Dále také galerie starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Konají se zde pravidelná kouzelnická představení, na která se můžete přihlásit na www.klubkouzel.cz

ZELENÁ BRÁNA – POVĚSTI

V mezipatrech při výstupu na vyhlídku Zelené brány se můžete seznámit s historickými expozicemi, určenými především dětem. Instalace s názvem Kronika města Pardubic má pět částí. Představí Vám pověsti, vážící se ke vzniku erbu pánů z Pardubic a pánů z Pernštejna, a uvede Vás do historických interiérů, kde můžete zastihnout městského kronikáře, trubače i správce věžních hodin při jejich každodenní práci. Expozice pochází z pohádkové dílny výtvarnice a dětské ilustrátorky Vítězslavy Klimtové. Pohyblivé postavy, padající brána, zvukové i světelné kulisy spolu s kouzelnou atmosférou historické věže dají návštěvníkům na chvíli zapomenout na 21. století a vrátí nás zpátky do historie.

www.zelenabrana.eu

ZÁMEK PARDUBICE

Na Zámku Pardubice se před deštěm dobře schováte v některé ze stálých expozic. Nechte se provést dějinami města od pánů z Pardubic, přes Pernštejny až po nedávnou historii spojenou se stavitelem železnic Janem Pernerem nebo aviatikem Janem Kašparem (expozice Pardubice – příběh města). Vydejte s proti proudu času v archeologické expozici a na vlastní kůži vyzkoušejte, jak se oblékali naši předci v pravěku a jaké nástroje a nádoby používali. Nebo jen obdivujte um českých uměleckých sklářů, z jejichž fascinujících exponátů je do podoby skleněného města vystavěna expozice S.K.L.E.M. – Svět Krásy, Lehkosti, Elegance, Magie. Ani v dešti si nenechte ujít vyhlídku ze zámecké věže – stačí vystoupat 172 schodů. Na objednávku se koná dětská interaktivní prohlídka krytu civilní obrany ukrytého v zámeckých valech  nazvaná Tajný kryt. www.vcm.cz

VÝSTAVNÍ PROSTOR MÁZHAUS

V podzemním prostoru – Šatlavě – se konají výstavy zaměřené na dětského návštěvníka. Pokud Vaše kroky nejdříve zamíří na Zelenou bránu, získáte tak 50% slevu na vstupné do Mázhausu.

www.mazhauspardubice.cz

ÚNIKOVÉ HRY A DALŠÍ AKTIVITY

Laser Game Pardubice – www.lasergamepardubice.cz

Escape Game Pardubice – www.escapegamepce.cz

Hugo Koumes úniková hra – www.hugokoumes.cz

Únikovka Pardubice – www.unikovkapardubice.cz

Bowlingzone – www.bowlingzone.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here