KRUŠNOHORSKÁ ZIMA JE ZA DVEŘMI!

0
1281

K nejvíce oblíbeným lyžařským areálům v České republice patří areály v Krušných horách, které lemují hranice a místy se propojují s Německem. Lyžařská střediska jsou moderně vybavená, s kvalitním zasněžováním, profesionálními službami a výbornou dostupností z celých Čech.

Skiareál Klínovec

Skiareál nabízí moderně vybavené dětské parky s pojízdnými pásy. Celkem areál disponuje 147 sněžnými děly. Modernizace COOL FUN parku a snowparku Neklid.

Klínovec je hlavně součástí InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg. Pokud si zakoupíte na Klínovci skipas na min. 1,5 dne, pak vám platí i v německém areálu Fichtelberg. Mezi vrcholy jezdí každou hodinu Skibus zdarma.

Na linkách Háj – Klínovec, Loučná pod Klínovcem – České Hamry – Klínovec a Jáchymov – Lanová dráha Prima Express budou přepravovány pouze osoby s platnou Skibus kartou Klínovec!!!

Otevírací doba:
denní lyžování: lanové dráhy a vleky 9–16:00
večerní: vlek F 16–21:00

Sport areál Klíny

Ideální místo pro rodinnou dovolenou nabízí horský hotel Emeran se zázemím Sport areálu Klíny. Hotel a celý skiareál je zaměřen především na rodiny s dětmi, sportovce, milovníky lyžování. Lyžařská škola ZIMLET Klíny ve spolupráci se Sport areálem Klíny otevírá Dětskou lyžařskou akademii. Je určena pro děti školního věku, které zvládají lyžovat na modré sjezdovce.

Horské středisko je vzdálené 5 km od hranic s Německem a 95 km od Prahy.

Užijte si večerní lyžování na sedačkové lanovce s osvětlenou sjezdovkou a snowparkem. Celková délka trati je 1420 metrů s kapacitou 3900 osob za hodinu. Parkování je zdarma na 5 parkovištích s kapacitou pro 600 aut. Na Klínech si na své přijdou i příznivci cyklistiky. Speciální SnowBike kola na sníh si zde můžete zapůjčit. www.kliny.cz

Lyžařské středisko zadní Telnice

Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Již v roce 1965 zde bylo vybudováno první umělé zasněžování na území bývalého Československa. Šest lyžařských vleků o celkové délce přes 5 km nabízí několik propojených sjezdovek různých obtížností s přepravní kapacitou 3500 osob za hodinu. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí nad Labem i z Prahy. Součástí areálu je velkokapacitní parkoviště pro 500 aut, které je vzdálené od vleků pár metrů.

Aktuální informace najdete na www.ski-telnice.cz

Otevírací doba: denně 9 –16 hod.

 

Ski areál Pyšná

Ski areál Pyšná se nachází 10 km severovýchodně od města Chomutov – Jirkov. V nadmořské výšce 613 – 730 m n. m. nabízí dobré sněhové podmínky. Na své si přijdou začátečníci, rodiny s dětmi i zkušení lyžaři.

Areál provozuje Lyžařský klub Jirkov. Přepravu na třech sjezdovkách zajišťují tři vleky s přepravní kapacitou 1 540 osob za hodinu. Pro zájemce o výuku lyžování je v provozu Lyžařská škola včetně lanového vleku. Pro nejmenší je k dispozici Dětský skipark se zábavnými překážkami. Nechybí tady bezplatné parkoviště a denně upravované sjezdovky. Umělé osvětlení zajišťuje velmi oblíbené večerní lyžování. Snowboardisté jistě ocení překážky a crossovou trať ve Snowparku.

Otevírací doba:
denní lyžování: 9–16 hodin
večerní: pondělí–sobota 17–20 hodin

Aktuální informace najdete na www.skipysna.cz

Sport centrum Bouřňák

Bouřňák ve výšce 869 m n. m. patři mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří. Bouřňák je vhodnou lokalitou pro rodinné lyžování. K dispozici je 6 sjezdovek s celkovou délkou přes 6 km a kapacitou 3 190 osob/ hodinu. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“. Pro mírně pokročilé je připravena Hrobská sjezdovka, která se jako jediná nachází na jižním svahu. Skialpové stezky v okolí lyžařského areálu jsou značené jako skialpové stezky. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se nachází souhrnná mapa. K sestupům slouží sjezdovky.

Otevírací doba: Po–Ne: 9–16 hod.

Krušnohorská bílá stopa

Sdružení Krušnohorská bílá stopa za přispění kraje připravuje každoročně tratě pro běžkaře. Nejžádanější lokality jsou Dlouhá Louka, která nabízí 64 upravených kilometrů, Lesná s 60 kilometry a Klíny s 55 kilometry. V současné době Krušnohorská bílá stopa nabízí přes 180 kilometrů tratí. Krušnohorská
bílá stopa díky příhraniční spolupráci navazuje na tratě v sousedním Sasku. Mezi nejhezčí trasy v okolí magistrály patří oblast Grunnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Více informací na www.kbstopa.cz

 

10 pravidel, jak se chovat na běžkách a ve stopě:

1. Chovejte se tak, abyste nikoho neohrozili nebo nezranili.
2. V lyžařské stopě zásadně nechoďte pěšky. V případě nutnosti chůze bez lyží se pohybujte mimo stopu.
3. Na značených okruzích a vyhrazených standardních tratích dbejte na značení a pohybujte se jen vyznačeným směrem. Řiďte se pokyny provozovatele.
4. Na dvoustopých a vícestopých tratích můžete použít kterékoliv stopy.
5. Předjíždět můžete vpravo nebo vlevo po volné stopě, nebo mimo stopy. Předjížděný lyžař by měl na zavolání uvolnit stopu. (V závodě je to řády nařízeno.)
6. Předjíždíte-li, jste-li předjížděn nebo při potkávání držte hole těsně u těla.
7. Při sjezdech přizpůsobte jízdu terénním podmínkám, své lyžařské dovednosti, stavu stopy, viditelnosti a provozu na trati.
8. Dodržujte bezpečnou vzdálenost za jezdcem před sebou.
9. Při setkání v protisměru se vyhýbejte vpravo. Na tratích s jednou stopou má přednost sjíždějící lyžař. Stoupající lyžař je povinen stopu uvolnit.
10. Zůstanete-li stát, vystupte ze stopy. Při pádu se snažte co nejrychleji opustit stopu.

www.branadocech.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here