AREÁL MONÍNEC NABITÝ NOVINKAMI

0
1372

Z nabídky jednotlivých tarifů budou návštěvníci areálu Monínec dávat v nové lyžařské sezóně pravděpodobně přednost zejména 4hodinovým. Většinu cen tady ponechali stejných jako vloni.

Školní Skipark se v dolní části areálu přesunul oproti předchozím sezónám na druhou stranu lanovky, díky čemuž zde vznikl pro výuku větší prostor, který je vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma.

Změn se dočkala také hlavní monínecká sjezdovka, kde jsou osazena tři nová zasněžovací děla. Prostor u horní stanice lanovky je díky novým terénním úpravám vylepšen a poskytuje tak příjemnější možnost vystupování.

Hotelová sjezdovka s vlekem poma je na Monínci dlouhá 170 metrů a je určena jak průměrným či méně zdatným lyžařům, tak i dětem. Funguje zde také druhá lyžařská škola Monínec, která je určená pro hosty ubytované přímo v areálu.

Hlavní červenomodrá sjezdovka je dlouhá 1,2 kilometru. Na začátku zimní sezóny zde je k dispozici především horní část sjezdovky dlouhá 600 metrů, kterou obsluhuje kotva.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je restaurace a bazén s vířivkou a saunou.

Další ubytování nabízí Nová Javorka, penzion Čertovka a apartmány Monínec. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Nový penzion poskytuje od prosince ubytování ve stejném standardu jako Hotel Monínec***+. Penzion Javorka nabízí na třech patrech kromě ubytování také konferenční místnost a pohodlné zázemí pro Hotelovou lyžařskou školu a půjčovnu.

V neposlední řadě nabízí penzion ubytování pro hendikepované, které zatím na Monínci chybí. Celkem zde vznikne 20 pokojů s 54 lůžky.

INFOBOX:

• 1,2 km dlouhá sjezdovka
• čtyřsedačková lanovka
• školní sjezdovka s pohyblivým kobercem, 93 m dlouhá
• půjčovna, skiservis
• snowtubing
• bežkařské trasy v délce cca 54 km
• unikátní zasněžovací technologie Snowfactory

 

Skiareál Monínec
Tel.: +420 314 004 539 (každý den 8:00 – 22:00)
E-mail: rezervace@moninec.cz
www.moninec.cz

 


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here