Na Dolní Moravu za pohodou a mrazivými zážitky

0
752

Horský resort Dolní Morava se svými více než 10 kilometry poctivě připravených sjezdovek se 100% garancí sněhu dominuje lyžařským střediskům v Jeseníkách i Orlických horách.

Celoroční středisko ležící pod Králickým Sněžníkem připravilo pro své návštěvníky novinky, které potěší všechny milovníky zimní zábavy. Seznam zábavy na 8 sjezdovkách různé obtížnosti doplňují zábavné Snow Trails v areálu U Slona, rozsáhlé zázemí pro děti a začátečníky ve skiparcích i nekonečné možnosti vyžití pro nelyžaře.

Posviťme si na novinky

Doslova zářivou novinkou nadcházející lyžařské sezóny je večerní lyžování na nejoblíbenější sjezdovce Kamila, která bude obsluhována stejnojmenným vlekem. V záři reflektorů třpytící se sníh bude lyžaře lákat každé pondělí, středu, pátek a sobotu na více než půlkilometrový sjezd pod umělým osvětlením. Zahřát se lyžaři mohou ve stylové restauraci Marcelka, která se nachází přímo pod svahem.

Další novinkou je rozšíření Horní spojovací cesty, ze které se během letních prací stala plnohodnotná a bezpečně široká sjezdovka propojující areál U Slona a Sněžník. Kombinace sjezdovek Slamník, Vyhlídková, Horní spojovací a Kamila měří dohromady 3 100 metrů, se kterými se řadí na přední příčky tuzemských areálů, co se délky sjezdu týče. Třetí, neméně důležitá novinka je posílení zasněžovací techniky, která byla doplněna o nová sněžná děla a zasněžovací tyče. Ty budou umístěny na nově rozšířenou Horní spojovací cestu, sjezdovku Kamila a dojezd Sněžníku B tak, aby byly svahy připraveny ještě rychleji a kvalitněji, než tomu bylo v minulých letech.

Poznejte jedinečnost Dolní Moravy

Už z dáli k návštěvě vybízí ledová kráska tyčící se ve výšce 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím. Stezka v oblacích nabízí dechberoucí výhledy na sněhem zahalenou krajinu a několik adrenalinových zpestření, včetně sítě na samotném vrcholu ve výši 55 metrů nad zemí. Z té lze shlédnout až k samotným základům kovové konstrukce, jejíž tvar připomíná trajektorii letu nočního motýla. Široko daleko známou dominantu obce pod Králickým Sněžníkem už druhou zimní sezonu doplňuje další unikát světových rozměrů – nejdelší bobová dráha ve střední Evropě s příznačným jménem Mamutí horská dráha. Přes tři kilometry dlouhý sjezd plný zatáček, 360° otáček i osmičkovou smyčkou potěší každého milovníka adrenalinu.

Smršť mrazivých zážitků od rána do večera

Vychutnejte si to privilegium zaříznout se do čerstvě urolbovaného svahu dřív než ostatní. První stopa je zážitek doplněný o vynikající snídani v prostorech horské chaty Slaměnka se skleničkou sektu u zapáleného krbu, na který se ještě dlouho vzpomíná. Příznivcům nablýskané zimní techniky naopak zaplesá srdce při zážitkové jízdě rolbou v sedadle spolujezdce. O návrat do dětských let se zase zaslouží osvětlená sáňkařská dráha, na které se to na bleskurychlých saních sviští jedna radost, bez ohledu na věk. A pokud někdo upřednostňuje zážitky sportovnějšího charakteru, nesmí vynechat večerní skialpový výstup na chatu Slaměnka nebo výšlap na sněžnicích, při kterém účastníci zdolávají i vrchol samotné Stezky v oblacích. Skialpový i sněžnicový zážitek v doprovodu zkušeného horského průvodce je zakončen zaslouženou večeří u praskajícího krbu horské chaty.

Pro TOP zimní dovolenou není třeba cestovat za hranice

Aby si člověk mohl Horský resort Dolní Morava a jeho pestrou škálu zimních zážitků dostatečně vychutnat, musí si jednoznačně návštěvu rozplánovat do více dní. Přímo u sjzedovek situovaný Wellness hotel Vista zaměřený na rodiny s dětmi všeho věku je ideální útočiště pro milovníky zimní dovolené alpského standardu. Skvělá gastronomie, vyhřáté wellness a bohaté animační programy jsou jen namátkovým výběrem z mnoha důvodů, proč složit hlavu právě zde. Díky možností posunutí termínu pobytu až o 1 rok navíc dovolenkáře žádná nepříznivá situace, která by v pobytu bránila, nezaskočí.

INFO BOX
1 resort – 4 mamutí sjezdy
Jízdy dlouhé 2,4 km, 1,8 km, 2,9 km a 3,1 km
Start ve výšce 1232 m n. m.

www.dolnimorava.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here