Pracovníci infocenter jsou tu pro vás i v těžších dobách

0
840

Pracovníci TIC v období uzavření infocenter nezaháleli. Dále poskytovali informace v on-line prostoru i telefonicky či prostřednictvím e-mailů.

Jedním z příkladů je MIC Liberec, kde skrze facebook, web i newsletter informovali veřejnost o konání online koncertů, představení a přednášek, zvali na virtuální prohlídky a procházky městských čtvrtí, podporovali místní podnikatele (pekárna, restauratér, kavárník apod.) pobídkou čtenářů k nákupům z okénka či přes e-shopy. Infocentrum v Dobřanech zase představilo veřejnosti svoji novou hru DOBR- dobble, která měla být pokřtěna v Den TIC. Jedná se o dobble – postřehovou hru pro malé i velké, která představuje dobřanské turistické cíle, zajímavosti, produkty, sportoviště atd. A proč DOBR- dobble? Protože DOBŘanské dobble. V Mělníku využili přerušení provozu k úpravám a potřebným činnostem, které se jindy odkládají. S veřejností se potkávali zejména na facebooku, kam umisťují mj. kvíz nazvaný Kratochvilný hlavolam. V něm se významné mělnické památky ukryly za obrázky, které jsou s nimi nějak spojené. Úspěšní luštitelé byli zařazení do slosování o zajímavé ceny. A v Trutnově, kde mají ve znaku draka, se jeden takový nově objevil na materiálech TIC Trutnov.

Turistická informační centra, zdroj kvalitních ověřených informací

Informace se dnes hledají zejména na internetu. Co Vám však internet neposkytne, je osobní zkušenost a znalost místního prostředí, služeb a turistické nabídky, kterou můžete přeneseně získat díky doporučením obsluhy turistického informačního centra (TIC).

Blíží se čas pomýšlet na dovolenou o letních prázdninách nebo prodloužených víkendech v roce 2020. Naše doporučení i vzhledem k přetrvávající pandemii zní: užijte si dovolenou v České republice. Těmi, kteří Vám pomohou se v předstihu zorientovat v místě, kam se chystáte vyrazit, jsou pracovníci informačních center, neboť velmi dobře znají svoji lokalitu i úroveň poskytovaných služeb. Pracovníci TIC vám poskytnou informace o vhodných výletech, ubytování, jízdních spojích, možnostech koupání, nebo provozních hodinách turistických atraktivit. V infocentrech si můžete navíc koupit pohlednice, místopisné publikace, regionální produkty či suvenýry.

Informační centra v roce 2021

Na rok 2021 plánuje Asociace turistických informačních center ČR opět mnoho tradičních aktivit.

K těm stěžejním bude bezpochyby patřit:
• Den turistických informačních center
• Vzdělávání pracovníků infocenter ve 14 krajích ČR
• Členské fórum v Olomouci ve dnech 22.–23. dubna 2021 a v Trutnově 21.–22. října 2021
• Zapojení infocenter do letní prázdninové hry s ČT:D
• Vyhlášení ankety Oblíbené informační centrum
• Spolupráce na soutěži propagačních materiálů Turistpropag

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here