MĚLNÍK PULSUJE JAREM, JAZZEM A VÍNEM

0
779

Jarní počasí zve k procházkám a výletům i k připomenutí lidových tradic, jimiž vstupovali do světlejší části roku naši předkové. Město na soutoku Labe a Vltavy návštěvníky láká pestrou nabídkou kulturních i společenských akcí.

Sezóna tradičních mělnických trhů v historickém centru města bude zahájena v sobotu 21. 3., den po jarní rovnodennosti. Rukodělné výrobky, tradiční dobroty i velikonoční dekorace pak nabídne Velikonoční jarmark 4. 4. na náměstí Míru i v Regionálním muzeu Mělník.

Definitivní tečku za zimou udělá vynesení Morany na Smrtnou neděli 29. 3.

Dravou jarní energií budou nabité i tóny jazzových rytmů v rámci cyklu pořadů Nalaďte se na Jazz v Masarykově kulturním domě. Do 27. 3. mohou návštěvníci MKD obdivovat vítězné snímky mezinárodní fotografické soutěže Jazz World Photo 2019. 4. 3. potěší posluchače Josef Vejvoda Jazztet, 17. 3. přiblíží život nestárnoucí legendy dokument Olgy Sommerové Jiří Suchý – Lehce s životem se prát, 1. 4. předvede moderní rhythm & blues Tomáš Homuta Trio a cyklus vyvrcholí 20. 4. koncertem Jiřího Suchého & Jitky Molavcové & Orchestru divadla Semafor.

V galerii Ve Věži bude 24. 3. zahájena výstava kreseb Jaromíra Švejdíka, známého pod pseudonymem Jaromír 99, nazvaná Face to face. Ve stejný den proběhne v Masarykově kulturním domě koncert kapely Kafka Band. V tomto literárně-hudebním projektu se představí mimo jiné zpěvák a výtvarník Jaromír 99 a spisovatel Jaroslav Rudiš. Oba umělce zná veřejnost rovněž díky spolupráci na trilogii Alois Nebel, která se dočkala i filmového zpracování.

Netrpělivě očekávaná první vinařská akce roku v centru města a zámeckých sklepích, Vinná noc, letos připadá na sobotu 25. 4. Nabídne nejen mladá vína z poslední sklizně a poklady z archivů místních vinařů, ale také degustační stánek s vybranými víny, která se v roce 2020 objeví poprvé na trhu.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadu 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

FOTO: David Svoboda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here