MARIÁNSKÉ LÁZNĚ PATŘÍ DĚTEM

0
1478

Přijeli jste s dětmi do Mariánských Lázní a chcete, aby jejich čas zde byl co nejzajímavější? Vyražte s hrošíkem Mariánkem po našem krásném městě a prohlédněte si miniaturpark Boheminium, dančí oboru Hvozd, rozhlednu Hamelika nebo přírodní park Prelát. Na hotelové recepci jsou k dispozici mapy s rozmístěním všech těchto lokací.

Přírodní park Prelát

U pavilonu Prelátova pramene uprostřed lesa se nachází přírodní park pro děti. Areál s jezírkem nabízí vodní atrakce, dřevěný hrad, lokomotivu, srub, lanovku, prolézačky, houpačky a dřevěné cvičební náčiní. Rodiny s dětmi tu najdou široké možnosti sportování i relaxace, včetně příjemného posezení u ohniště. Z parku u Prelátova pramene vede naučná stezka na rozhlednu Hamelika.

Rozhledna Hamelika

Rozhledna Hamelika se nachází nad centrem Mariánských Lázní, na stejnojmenném kopci v nadmořské výšce 723 metrů. Byla postavena roku 1876 ve stylu romantické zříceniny hradu. Aby byl tento motiv důvěrně vystižen, byly k rozhledně přistavěny rozbořené zdi a polorozbořený vstupní portál. Původně byla rozhledna nazývána Císařskou. Po vystoupání 120 schodů se ocitnete na vrcholu rozhledny, ze které se vám naskytne výhled na část Mariánských Lázní, Zelenou horu a Slavkovský les.

Lanová dráha

Kabinová lanová dráha nabízí krásný zážitek pro děti a snadnou možnost, jak se dostat z centra Mariánských Lázní k miniaturpaku Boheminium, dančí oboře Hvozd, rozhledně Hamelika a jízdárně.

V zimním období je kabinová lanová dráha společně se dvěma lyžařskými vleky využívána lyžaři v místním Ski areálu.

Lukostřelba

Střelba sportovními luky na vzdálenost cca 20 m do standardních lukostřeleckých terčů. Střelba probíhá po krátké instruktáži pod dohledem odborného instruktora.

Terénní koloběžky

Vyzkoušejte si sjezd na terénních koloběžkách ze stanice lanovky Krakonoš po sjezdovce a lesních cestách. Půjčovna koloběžek Yellow point u nástupiště lanové dráhy Koliba.

Bike Park Mariánky

Bike Park Mariánky nabízí tři sjezdové tratě různých úrovní s dalšími tratěmi a překážkami ve výstavbě. Otevřeno denně od 10.00 do 17.30, v provozu je lanovka, parking i občerstvení.

Výlety do blízkého i širokého okolí

Využijte svůj pobyt v Mariánských Lázních k návštěvě památek a přírodních rezervací, které jsou v našem kraji. Navštivte zámek Kynžvart s krásným zámeckým parkem a unikátní sbírkou uměleckých děl a kuriozit, premonstrátský kášter Teplá s druhou největší klášterní knihovnou v České republice, zámek Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, jednou z nejvýznamnějších historických památek, nádherně zachovaný gotický hrad Loket, chráněnou přírodní rezervaci Kladská s naučnou stezkou nebo tajemné bahenní mofety SOOS u Františkových Lázních.

Nakupujte s hrošíkem Mariánkem

Chcete svým dětem udělat radost a koupit jim dárek na památku? Na recepci vašeho hotelu můžete zakoupit upomínkové předměty s dětským motivem hrošíka Mariánka.

Léčebné lázně
Mariánské Lázně a.s.

Masarykova 22
353 01 Mariánské Lázně
Tel.: +420 / 354 655 501-9
Fax: +420 / 354 655 500
E-mail: reservations@badmarienbad.cz
www.marienbad.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here