Advent v Dolním Poohří

0
359

Advent začne letos na mnoha místech v Dolním Poohří již poslední listopadové dny. Města, obce, hrady i zámky si pro vás již nyní připravují kulturní programy, výstavy a koncerty.

V sobotu 26. listopadu se v Kadani na Mírovém náměstí opět rozsvítí vánoční strom. Než bude v podvečer zapálena první svíce na adventním věnci, budete moci zhlédnout připravený program od 10.00 hodin. Program Advent v Kadani vypukne 26. listopadu v 10,00 hodin a na Mírovém náměstí se otevře tržiště. Program bude probíhat na několika místech – na tržišti, na pódiu, také v podloubí u Galerie Josefa Lieslera a v kostele. V závěru programu dojde na předání hornického světla svaté Barbory a rozsvícení první svíce na adventním věnci. Poté již bude následovat ohňostroj a rozsvícení vánočního stromu.

Státní zámek Stekník srdečně zve na Adventní prohlídky svátečně vyzdobeným zámkem, na hlavním prohlídkovém okruhu v západním křídle zámku. Součástí prohlídek bude i výstava betlémů rodiny Ryskových. Prohlídky interiérů začínají vždy v celou hodinu od 10 do 15 hodin. Doporučujeme provést rezervaci z důvodu omezené kapacity – 25 osob/prohlídku.

Rezervace: steknik@npu.cz, tel. +420 778 486 747.

V listopadu a prosinci je zámek Krásný Dvůr pro veřejnost uzavřen, přesto se sem můžete vydat na několik připravovaných akcí. Nenechte si ujít 26. listopadu mimořádnou Svatokateřinskou prohlídku s kastelánkou Michaelou Hofmanovou na zámku Krásný Dvůr. Za návštěvu stojí i prohlídka zámeckého interiéru. Zámek Krásný Dvůr nabízí prohlídku 18 místností. V místnostech je vybavení především z 18. a 19. století. Během prohlídky uvidíte bohatou obrazovou výzdobu, dobovou výmalbu stěn, soubor historických kamen a historický nábytek.

Destinační agentura Dolní Poohří, o. p. s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 ŽATEC
Provozovna: Chmelařské muzeum
nám. Prokopa Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: dolnipoohri@gmail.com
FB: fb.com/DolniPoohri
www.dolnipoohri.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here