MONÍNEC PŘECHÁZÍ ZE ZIMY POSTUPNĚ DO LÉTA

0
836

Areál Monínec, který najdete na pomezí Středo a Jihočeského kraje, rozhodně s lyžařskou sezónou nekončí. Současně se ale již chystá na letní sezónu. Ta odstartuje 1. května.

Také v březnu je možné si na Monínci zalyžovat. Díky technologii Snowfactory vyrábí areál sníh, i když je venku nad nulou. Návštěvníci tak mohou využít jak hlavní sjezdovku, která je dlouhá 1,2 kilometru, tak kratší svah nacházející se přímo pod Hotelem Monínec. Vedle toho samozřejmě fungují i lyžařské školy.

Výuka lyžování

Na levé straně od lanové dráhy je velký skipark, který je vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem Poma. Sjezdovka ski parku je vyhrazená pouze pro výuku lyžařské školy. Součástí vybavení školy jsou například interaktivní dětské slalomy, figurky či tunely. Výuka, zejména pro ty nejmenší, probíhá často formou her a soutěží. Kromě skupinové výuky lze využít rovněž té individuální.

Další výuku a zapůjčení vybavení nabízí Hotelová lyžařská škola. Jak již název napovídá, škola je pod Hotelem Monínec na místní hotelové sjezdovce. Tento ski park je vybavený začátečnickým snowparkem pro odstraňování pluhu či dvěma nekonečnými lany.

Monínecké jaro a léto

Ani v dalším období se na Monínci rozhodně nudit nebudete. Během velikonočních svátků bude areál k dispozici všem hostům, kteří zde budou chtít využít speciální nabídku v podobě tříchodové večeře, vířivky, sauny, bazénu a nedělního velikonočního programu. Na návštěvníky bude například čekat pletení pomlázek, výroba velikonočních dekorací či sušenek.

Letní sezóna pak na Monínci odstartuje v pátek 1. května celodenním programem pro celou rodinu. Těšit se přitom můžete nejen na zajímavá hudební vystoupení, ale také třeba na soutěže o ceny a řadu dalších aktivit. Program naváže na úspěšné oslavy čtvrtstoletí areálu, jež zde proběhly vloni. Jejich součástí byla například přehlídka horské techniky a vyhlídkové lety vrtulníkem. Připraven byl rovněž tubing, lanová dráha, bobování, škola kola a nabídka moníneckého Aktivity parku.

Postupně se pak na Monínci budou otevírat jednotlivé atrakce, jež jsou zde k dispozici. Například 2,5kilometrová i 1,5 kilometrová biková trať a dále pak zhruba 100 metrů dlouhá kuličková dráha, vodní maxiskluzavka, tubing, trampolína, lukostřelba či discgolf, které jsou součástí místního Aktivity parku. Zapomenout nelze ani na lanový park a půjčovnu elektrokol.

Zejména v letních měsících bude využíván sousední Pilský rybník, kde je pro návštěvníky připraven například aquazorbing, ježdění na paddle boardech či na voru. U rybníka je zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Přímo pod Hotelem Monínec je pak nový bazén s dětským hřištěm, odkud je také nádherný výhled do okolí na celou oblast Českého Meránu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here