Monínec už lyžuje

0
635

Monínecký areál zahájil zimní sezónu. Nejdříve se jezdí na horní části hlavní sjezdovky a dále pak také na svahu pod hotelem. Postupně se otevře i celá hlavní sjezdovka.

V hlavní sezóně stojí dospělý skipas u pokladny 670 korun. Zvýhodněná cena přes e-shop je v tom případě 620 korun. Dětský skipas u pokladny vyjde na 490 korun. Při nákupu přes e-shop to pak je 480 korun.

Areál se během zimní sezóny zaměřuje především na rodiny s dětmi. Nabízí jim lyžařskou školu, ale i dětskou hernu Moniště, kde se budou moci děti po výuce zabavit. Lyžařská škola je u spodní stanice lanovky. Je vybavena mimo jiné 100 metrů dlouhým pohyblivým kobercem a 200 metrů dlouhým vlekem poma. Součástí skiparku je také budova s pohodlným zázemím a půjčovnou vybavení pro klienty lyžařské školy. Dětská herna Moniště bude přístupná dětem všeho věku od momentu, kdy bude zahájen provoz lanovky. Je umístěna v budově M2 u spodní stanice lanovky. Herna je rozdělena do několika zón zaměřených na kreativitu, pohyb a odpočinek.

Na Monínci nechybí ani opatření spojená s pandemií koronaviru, včetně využití rozřazovacích plůtků u nástupů na vlek i lanovku či pravidelná dezinfekce pracovních oděvů zaměstnanců areálu.

Půjčovny lyžařského vybavení, skipark

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna Intersportu. Školní skipark je nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy.

V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka, kde je také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.

Další informace o Areálu Monínec lze nalézt na:

www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here