Nenechme si vzít české hory!

0
653

Hned na úvod máme smutnou zprávu, která ale lyžaře určitě neodradí. Na zimní sezónu 2020/21 je pozastaven projekt Czech Skipass, takže tento produkt nebude v nadcházející zimě v prodeji.

Hlavním důvodem pro zrušení Czech Skipassu je požadavek na dodržení určitého maximálního počtu osob v lyžařském středisku, který je nutný pro zabezpečení dostatečných hygienických podmínek pro pobyt návštěvníků skiareálu. Garance nastavení optimálního počtu osob ve středisku je v gesci jednotlivých provozovatelů, kteří ale nemohou tento proces dostatečně účinně řídit, pokud je v oběhu vyšší počet celosezónních skipasů.

Dle údajů z odbavovacích systémů bylo zatím prodáno jen několik kusů Czech Skipassů a těmto zákazníkům bude ve středisku, kde si skipas zakoupili, vráceno 100% zaplacené částky.

Zimní střediska peníze směřují zejména do energeticky úspornější techniky zasněžování, efektivnějšího hospodaření s vodou nebo využívání technologie SNOWsat.

Lyžaři se letos mohou těšit na tři zcela nové lanové dráhy. Ve Skiareálu Kraličák v pohoří Kralického Sněžníku to bude sedačková lanovka, která poskytne vyhřívané sedačky, wifi a kapacitu 2500 míst. V Říčkách v Orlických horách se pak jedná o odpojitelnou šesti sedačkovou lanovou dráhu s krycími bublinami. V Mladých Bukách v Krkonoších na návštěvníky čeká nová sedačková lanovka s pevným uchycením čtyřmístných sedaček a rozběhovým pásem.

Dále skiareály investovaly do výstavby nových sjezdových tratí, jejich propojování a úprav. Například na Ještědu vzniká dlouho plánovaná nová páteřní sjezdovka Nová Skalka. V areálu Dolní Morava zase propojili a rozšířili tamější sjezdovky a investovali i do večerního lyžování a modernizace bezpečnosti. Na Tanvaldském Špičáku rozšířili modrou Turistickou sjezdovku. Sjezdovky ale rozšířili i na Klínovci, Malé Úpě a v Bílé.

Aktuální doba zároveň urychlila i spuštění nových systémů prodeje skipasů online a přes selfservice pointy v Harrachově a Říčkách, kde nově zřídili samoobslužný kiosek na prodej skipasů a vrácení chipkaret. Online služby a věrnostní programy rozšířili a inovovali také v Dolní Moravě, na Lipně, kde nově nabízejí i exkluzivní personifikované nabídky, dále ve SkiResortu Černá Hora-Pec a ve Špindlerově Mlýně, kde prodávají více jak 70 % skipasů online. Zázemí a doprovodné služby.

Na večerní lyžování se mohou návštěvníci nově těšit v areálu Dolní Moravy a Kohútky. V Malé Úpě zase otevřeli provozovny nové lyžařské školy a půjčovny. Skicrossovou trať si mohou letos vyzkoušet závodníci i široká veřejnost ve Špindlerově Mlýně. Největší prodejna Intersport na horách se zázemím lyžařské školy a půjčovny najdou letos návštěvnici Lipna. V Harrachově si pak mohou lidé uschovat lyže v novém samoobslužném skidepotu.

www.ahscr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here