Turnov, drahé kameny a návštěvnické centrum

0
1033
Projekt Nové návštěvnické centrum a modernizace Regionálního turistického centra v Turnově byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Český ráj je známým nalezištěm drahých kamenů. Nejslavnějším českým drahým kamenem, který Turnov proslavil, je český granát, pyrop. Jeho zpracováním se v Turnově od roku 1953 zabývá Družstvo umělecké výroby Granát, které je dnes největším producentem granátového šperku na světě.

S tradicí kamenářství a šperkařství se můžete seznámit i v novém návštěvnickém centru při Regionálním turistickém informačním centru v Turnově na náměstí Českého ráje. Návštěvníci se zde na jednom místě seznámí s památkami, turistickými cíli, tradicemi Turnovska i historií horolezectví. K vidění je například „strom plodů“ s ukázkami prací místních šperkařů i expozice českého granátu. Kromě zajímavých expozic je zde odpovídající moderní bezbariérové zázemí k odpočinku, kde nechybí ani dobrá káva. Celý prostor informačního a návštěvnického centra je navržen do designu vycházejícího z brusu českého granátu.

Na vaši návštěvu se těší celý tým informačního centra, který vám s úsměvem a ochotou vždy rád poradí.

Regionální turistické informační centrum Turnov
nám. Českého ráje 26, 511 01 Turnov
Tel.: +420484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here