PROPOJENÍ KLÍNOVCE S NEKLIDEM A BOŽÍM DAREM

0
1823

Krušné hory lemují severozápadní hranici Ústeckého kraje. Patří k nejvíce navštěvovaným horám v České republice. Další prim získal letos skiareál Klínovec – Fichtelberg, který se stal největším lyžařsky propojeným areálem v ČR.

Největší novinkou je dlouho očekávané propojení se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem na jeden skipas. Celková plocha tratí se tak zvětšila ze 417 000 m2 na 737 000 m2, 5 lanových drah, z toho 2 s krycí bublinou. Došlo i k rozšíření sjezdovek Dámská (o 100 %) a Pařezovka (o 20 %). Proběhla modernizace COOL FUN parku a snowparku Neklid.

Skiareál postupně modernizuje zasněžování do téměř plně automatizovaného systému. Celkem disponuje areál 147 sněžnými děly. Modernizace zasněžování zefektivní jeho proces a výrazně zkrátí i jeho dobu. Novou posilou vozového parku je nová rolba na úpravu sjezdovek v nejvyšší výkonnostní třídě. Celkový počet roleb pro úpravu povrchu sjezdovek je sedm.

Pro letošní zimní sezonu nedošlo ke zdražení většiny celodenních a hodinových jízdenek. Jednodenní jízdné pro letošní sezónu je 750 Kč pro dospělého a 600 Kč pro děti. Pro nadcházející sezónu zavede skiareál v nejvíce exponovaných termínech mezi vánočními svátky a v únoru tzv. top sezónu, v níž budou jízdenky dražší o několik procent oproti standardní sezoně.

Klínovec je hlavně součástí InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg. Pokud si zakoupíte na Klínovci skipas na min. 1,5 dne, pak vám platí i v německém areálu Fichtelberg. V rámci InterSkiregionu Klínovec – Fichtelberg díky česko-německé spolupráci můžete lyžovat na 47 km sjezdových tratí, mezi vrcholy přepravuje každou hodinu skibus zdarma. InterSkiregion obsluhuje sedm lanových drah, z toho tři s krycí bublinou a jedna kabinová lanová dráha.

INFOBOX:

* celkem 31,5 km sjezdových tratí
* 21,2 km zasněžováno technickým sněhem
* dostupnost z Prahy 120 km
* 49 km běžeckých tras
* Klínovec: 750 – 1244 m n.m.

 

OTEVÍRACÍ DOBA:
denní lyžování:
lanové dráhy a vleky 9 – 16:00 hodin
večerní:
vlek F 16–21:00 hodin

 

Skiareál Klínovec
Tel.: +420 415 240 240
E-mail: info@klinovec.cz
www.klinovec.cz
www.neklidnaklinovci.cz


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here