KRKONOŠE – LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ RÁJ

0
1610

Lyžařské běžecké stopy v Krkonoších a jeho podhůří, v koordinaci manažerů Krkonoš – svazku měst a obcí a díky péči téměř tří desítek provozovatelů, poslouží i letos tisícům lidí, kteří si oblíbili běžecký sport na téměř 600 kilometrech místních tras a okruhů.

 

Krkonošská magistrála

Páteřní trasa Krkonošská magistrála, dlouhá 71 km, začíná v Žacléři na Rýchorském náměstí směrovkou k začátku upravované trasy, který je nad zámkem, vede krásnými hřebenovými partiemi Krkonoš a končí v Harrachově u kempu.

 

Kde je upraveno?

Informace o aktuálním stavu běžeckých a turistických lyžařských stop v reálném čase jsou získávány z GPS zařízení instalovaných v rolbách, které tratě pravidelně upravují. Výstupy jsou zobrazeny na www.bilestopy.cz, www.krkonose.eu/cs/bezky, www.holidayinfo.cz.

 

TIP na výlet do Polska

Běžecké tratě navazují na trasy, jejichž údržbě se věnují na polské straně Krkonoš – na Pomezních boudách u Horních Albeřic a nedaleko Harrachova – areál Jakuszyce.

 

Kde sjezdovat a lyžovat na běžkách?

Zjistíte z mapky, která má vyznačenu Krkonošskou lyžařskou magistrálu, turistické i závodní lyžařské tratě a skialpinistické trasy na území KRNAP. Uvedena je řada tipů, jak prožít volný čas na sněhu, a také výletů na běžkách do rozmanitých částí pohoří. Propagační materiál zdarma získáte v krkonošských informačních centrech.

 

TIP na běžky:

Můžete se vydat z Benecka na Horní Mísečky a k rozhledně Žalý, okolo Hvězdy v Kořenově, okolo Harrachova, Dvoraček a Rokytnice nad Jizerou, z Horní Malé Úpy do Svobody nad Úpou, ze Špindlerova Mlýna do Strážného, okolo Černé hory anebo na Jizersko-Jakuszyckou magistrálu.

 

Sáňkování je vítanou kratochvílí

V Krkonoších se jezdí z menších, ale i pořádných kopců na udržovaných cestách. Např. ve Špindlerově Mlýně od Erlebachovy boudy nebo z Medvědína směrem na Horní Mísečky. Černohorskou Zvonkovou sáňkařskou cestou z Černé hory do Janských Lázní. V Peci pod Sněžkou z Růžové hory sjezdem přes Růžohorky, Portášky do Pece nebo Velké Úpy. Z Hnědého vrchu a přes Liščí louku a Lesní boudu do Pece pod Sněžkou. V Rokytnici nad Jizerou je rodinné sáňkování v areálu Modrá Hvězda. Doporučujeme také např. cestu od rozhledny Žalý na Zlatou vyhlídku. Přiďte pobejt do Krkonoš!

www.krkonose.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here