MONÍNEC PRO MALÉ I VELKÉ

0
1570
SKIAREÁL MONÍNEC LEŽÍ V SRDCI ČESKÉ SIBIŘE A ČESKÉHO MERÁNU NA POMEZÍ STŘEDOČESKÉHO A JIHOČESKÉHO KRAJE. JAKO PRVNÍ Z DOMÁCÍCH LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK OTEVŘELO SEZÓNU A SOUČASNĚ PŘICHYSTALO PRO SVÉ NÁVŠTĚVNÍKY NĚKOLIK ZIMNÍCH AKCÍ.

Noční předváděčka bláznivých skoků už má na Monínci svou tradici. Létající lyžaři a snowboarďáci jsou pro diváky zajímavou podívanou. Závody v big airu, které se budou na Monínci konat již počtvrté, zde tentokrát proběhnou 26. ledna.

Hned o dva dny později se uskuteční celodenní program, který bude kombinovat zábavu, vzdělání a sport na sněhu. Program například zahrne dětský slalom na čas, závod na Funline trati či bezplatnou výuku snowboardingu a lyžování. Chybět nebudou ani tématické workshopy. Zábavný program na lyžích zažijí děti také 2. února. V rámci pololetí za samé jedničky mohou děti lyžovat na Monínci zdarma. Důležité samozřejmě je, aby s sebou měly kopii vysvědčení.

Každoroční akce pořádaná za podpory Policie ČR a rádia Blaník, Monínec 11. února zábavnou formou lyžařům přiblíží, jak se správně chovat na sjezdovce. Vedle tradičních preventivních činností, jako opatření proti krádeži, vykradení vozidla, případně proti zlodějům, kteří by si chtěli odnést cizí lyže či snowboard, se Policie ČR zaměří zejména na osvětu a dodržování „Desatera FIS“, tedy bezpečnostních pravidel na sjezdovce. Součástí akce bude hudební vystoupení. Jedna z neoblíbenějších zimních akcí na Monínci je pak Dark Snow. Noční závod ve sjezdu se každoročně zúčastní okolo stovky závodníků obou pohlaví. Minulého ročníku závodu se zúčastnil rovněž český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl, který svoji účast pojal především jako trénink, kdy mohl současně otestovat svoje lyže. Akce tentokrát proběhne 23. února. Ani po skončení zimní sezóny však Monínec rozhodně zahálet nebude. Návštěvníci si mohou třeba naplánovat závody Predator Race či soutěže a prezentace v rámci akce Monínec patří psům.

WWW.MONINEC.CZ