VLAKEM DO HOR S ČD SKI

0
4036
ČESKÉ DRÁHY PŘIPRAVUJÍ TRADIČNĚ SPOLUPRÁCI SE SEDMI PARTNERSKÝMI SKIAREÁLY V ČR A SE ČTYŘMI RESORTY NA SLOVENSKU. KAŽDOU ZIMU VYUŽIJE NABÍDKU ČD SKI PŘES TŘI TISÍCE LYŽAŘŮ. SLEVY NA SKIPASY PLATÍ OD 13. LEDNA DO 2. DUBNA 2018.

K českým skiareálům, zařazeným do projektu ČD Ski a slevou 20 % na denní skipas, se zařadily také slovenské skiareály ve Velké Fatře, v Nízkých Tatrách a především ve Vysokých Tatrách, které 20% slevu poskytují cestujícím ČD na dvoudenní skipasy, celkem už na 88 kilometrech slovenských sjezdovek. Novinkou letošní zimy je zařazení bonusového produktu ČD Yetti ve skiareálu Lipno se slevou na skipas ve výši 30 %. Do českých skireálů se lyžaři dostanou z krajských měst nebo regionálních center za hodinu, nejpozději do dvou hodin z krajských měst. Na Slovensko díky nejrychlejšímu spojení SuperCity Pendolino jsou lyžaři v Ružomberku z Prahy přibližně za 5 hodin, z Olomouce za 3 hodiny nebo z Ostravy za 2 hodiny. Do Štrby lze Pendolinem z Prahy dojet za 6 hodin, z Olomouce za necelé 4 hodiny a z Ostravy za necelé 3 hodiny. Na Štrbském Plese lyžaři vystoupí z návazné zubačky o 20 minut později. Bonusový produkt ČD ski Nově je zařazen do projektu ČD Ski bonusový produkt ČD Yetti ve skiareálu Lipno. Lyžařům, kteří přijedou do skiareálu Lipno na Šumavě vlakem Českých drah, nabízí slevu 30 % pro denní skipas. Voucher pro získání slevy cestující získá bezplatně na pokladně ČD při zakoupení jízdenky. Výhodné lyžování na Lipně využijí především obyvatelé Českých Budějovic a Tábora. Cesta vlakem a návazným skibusem přímo k lanovce trvá z Českých Budějovic necelé 2 hodiny.

Vlakem ČD na lyže v České republice Součástí projektu ČD Ski jsou lyžařské areály v nejvyšších pohořích České republiky:

  • Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák;
  • Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník;
  • Krkonoše – Sportovní areál Harrachov, vlakem na trase Liberec – Jablonec nad Nisou – Tanvald – Harrachov;
  • Beskydy – Skiareál Karolinka, vlakem na trase Vsetín – Velké Karlovice;
  • Šumava – Skiareál Ski&Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná Ruda;
  • Krušné hory – Skiareál Vila Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink. Nabídka ČD Yetti
  • Šumava – Skiareál Lipno, vlakem na trase Tábor – České Budějovice – Lipno nad Vltavou.

Výhodné lyžování na Slovensku Slovensko nabízí v rámci programu ČD Ski 88 kilometrů sjezdovek na Velké Fatře, v Nízkých Tatrách na Chopku (skiareál v Jasné) a ve dvou skiareálech Tatry Mountain Resorts ve Vysokých Tatrách (na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici).

  • Ružomberok –Ski&Bike Ružomberok-Malinô Brdo, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Ružomberok
  • Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica – skiresort TMR Vysoké Tatry, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Štrba (v rámci ČD Ski mohou cestovat cestující ČD ze Štrby na Štrbské Pleso zdarma) – Poprad-Tatry, návazným přípojem do Tatranské Lomnice
  • Liptovský Mikuláš – skiareál TMR Jasná, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Liptovský Mikuláš

Podrobné informace o projektu ČD Ski, podmínkách čerpání slev a tipy na spojení a výhodné jízdenky, jsou k dispozici na www.cd.cz/cdski