ČESKÉ HORY JSOU PŘIPRAVENÉ NA ZIMU

0
2136
HORSKÁ STŘEDISKA FINIŠUJÍ S PŘÍPRAVAMI NA ZIMU. ZNOVU INVESTOVALA DO SVÉHO ROZVOJE A ZKVALITNĚNÍ SLUŽEB. V LETOŠNÍ SEZÓNĚ OPĚT PŘIBYDOU NOVÉ LANOVKY A VLEKY – CELKEM SE JEDNÁ O 7 PROJEKTŮ, KTERÉ SPOLU S ROZŠÍŘENÍM A DOBUDOVÁNÍM SJEZDOVÝCH TRATÍ ZVÝŠÍ KOMFORT NÁVŠTĚVNÍKŮ ČESKÝCH LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK.

Mezi nejvýznamnější novinky patří nové lanovky ve Špindlerově Mlýně, ve SkiResortu Černá hora Pec, v Deštném či v Jeseníkách. Mnoho areálů modernizovalo své zasněžovací systémy. Základní předpoklad úspěchu českých hor je možnost uměle zasněžovat, schopnost zasněžovat intenzivně a v krátké době vyrobit dostatek sněhu. K úpravě sjezdovek patří i moderní rolby a sněžná děla, do kterých letos česká střediska výrazně investovala. Proběhla především modernizace infrastruktury, zejména budování a rozšiřování parkovišť, zvyšování bezpečnosti na sjezdovkách nebo vylepšení provozu skibusové dopravy. Skibusy výrazně urychlují přesun mezi areály, šetří čas lyžařům v některých případech až o třetinu. Horská střediska výrazně zlepšila gastronomické služby. Renovace restaurací, rozšíření stávající nabídky, například na Monínci nebo v Bublavě. Oblíbené je u lyžařů občerstvení na sjezdovkách, díky rostoucímu počtu Aprés ski barů, například ve Špindlerově Mlýně. Značný pokrok zaznamenávají dětské lyžařské školy, kde se stále častěji objevují moderní pojízdné pásy. Značné investice zamířily do snowparků. Lyžaři se mohou těšit na novinky, jako freestylová výuka nebo Funline ve snowparku, například na Lipně, Špičáku nebo Dolní Moravě.

Ceny skipasů se nepatrně změní Provozovatelé českých horských středisek se i přes další velké investice do svých areálů snaží udržet ceny skipasů s předchozími roky. V porovnání 25 největších lyžařských středisek v ČR, je průměrná cena jednodenního skipasu v hlavní sezóně 580 Kč pro dospělého a 410 Kč pro dítě. V porovnání s minulým rokem jde o navýšení zhruba o 10 Kč, tedy o necelá 2 %, což odpovídá současné míře inflace. Zákazník pořízením skipasu navíc dostane množství doplňkových služeb se slevou, nebo dokonce zdarma – ať už jde o parkování nebo třeba vstup na dětská hřiště. Zároveň se horská střediska čím dál více soustředí na online prodej vybraných skipasů a mnohdy nabízí i další slevy.

Czech Skipass je stále žádanější Letos pokračuje úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 190 km sjezdových tratí ve 23 předních českých skiareálech. S Czech Skipasem lze využít 34 lanovek a 141 vleků bez nutnosti navštívit pokladny v jednotlivých areálech. Cena navíc zůstává i nadále stejná jako minulý rok. „I díky vydařené loňské sezóně rostly počty prodejů podobně jako v minulých letech. Povědomí o tomto produktu se stále více zvyšuje, a tak i nadále předpokládáme značný zájem lyžařů,“ řekl Libor Knot, ředitel AHS ČR.

Více informací na www.czechskipass.cz

 WWW.AHSCR.CZ