DIVADLO ROYAL – klub a divadlo v samém centru Prahy

0
2787
MĚLA JSEM MOŽNOST NAVŠTÍVIT KLUB ROYAL PŘI PREMIÉŘE NOVÉHO POŘADU, URČENÉHO ZEJMÉNA CIZINCŮM – JAK SE STÁT ČECHEM. PROSTOR MĚ PŘEKVAPIL KOUZELNÝM DUCHEM PRVNÍ REPUBLIKY, POHODLNÝMI KŘESÍLKY, KDE MŮŽETE STRÁVIT VEČER SE SVÝMI PŘÁTELI A VYBRAT Z NEUVĚŘITELNÉ ŠKÁLY NÁPOJŮ, KTERÉ VÁŠ PŘÍJEMNÝ POBYT V KLUBU ROYAL JEN PODTRHNOU. KROMĚ TOHOTO PŘEDSTAVENÍ MŮŽETE V DIVADLE SHLÉDNOUT EXOTICKOU BURLESKNÍ SHOW.

Původní prostor – biograf Maceška, založil roku 1929 Emanuel Maceška a ve své době to bylo největší a nejmodernější kino v Praze, kam se Pražané jen hrnuli. Později byl název změněn na Bio Ilusion, do kterého jsme rádi chodili za podívanou my všichni. Vybavení kina – kování a zařízení, včetně vitráží v oknech a broušených světel zůstalo z velké části zachováno, a i díky těmto detailům se pobyt v klubu podobá cestě do minulosti – do zlatých časů První Československé republiky (1918–1938). Po válce bylo kino zrušeno a původní slávu celému prostoru se rozhodl navrátit až nynější nájemce Francouz– Jean Christophe Gramont. Po Sametové revoluci byl prostor totiž navrácen rodině Maceškových, kteří biograf vlastní dodnes. V únoru 2014 se stal Francouz Jean–Christophe Gramont nájemcem, který se rozhodl změnit jméno Illusion na Royal. Toto jméno upozorňuje na místo, kde kino vzniklo – Královské Vinohrady, název čtvrti upomínající nejen dobu Karla IV, ale i královských vinohradů, které zde v té době rostly. Doplnění interiérů připomínající onu slavnou éru dostala za úkol talentovaná pražská architektka Renata Slámková. Ona také vybírala výzdobu a nábytek, přičemž se inspirovala obdobím tolik ctěné První republiky (1918– 1938) a stylem secese. Ke změnám již realizovaným patří například výběr českého Thun porcelánu (vyráběného v Karlových Varech od roku 1794) pro naši kavárnu klubu.

Původní křesla již nešlo zrestaurovat, výrobu křesel potažených červeným sametem dostal tradiční český výrobce, tak, aby splňovala novodobé požadavky komfortu a přitom vyzařovala šarm a styl starého biografu.

Pronájem prostor klubu pro veškeré vaše akce

Pokud vás prostor zaujal, nabízíme také velmi zajímavou možnost pronájmu. ROYAL vám nabídne skvělé zázemí pro realizaci Vašeho firemního večírku, gala večeře, prezentaci Vaší společnosti, školení či kongresu. Ale také možnost realizovat kulturní představení, koncerty, divadla či projekci filmů. ROYAL je i stylovým místem pro uspořádání netradiční svatební oslavy. Unikátní spojení jeviště, hlediště a baru v jediném prostoru nabízí mnoho variant využití celého sálu o velikosti více než 230 metrů čtverečních. K dispozici je i balkon, ze kterého lze vytvořit stylový V.I.P salonek. Profesionální tým ROYALu se postará o to, abyste se cítili jako doma a vaše akce (event) proběhl hladce a pohodově. Zajistíme pro Vás širokou nabídku nápojů a můžeme případně i zprostředkovat špičkový catering. Také Vám můžeme zajistit doprovodný program dle Vašich požadavků. Vystoupení hudební skupiny či DJs. Velice rádi Vás nezávazně celým ROYALEM provedeme a probereme veškeré možnosti využití.

www.leroyal.cz