SKIARÉNA JIZERKY – LYŽAŘSKÉ AREÁLY TANVALDSKÝ ŠPIČÁK, SEVERÁK A BEDŘICHOV

0
272
Tanvaldský Špičák II.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízejí v rámci Jizerských hor celkem 17 kilometrů sjezdovek, 21 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy, 4 pohyblivé koberce a 1300 parkovacích míst.

V každém ze ski areálů provozujeme lyžařskou školu a půjčovnu pod názvem SKIARÉNA SPORT. Tyto služby naleznete vždy v centru samotného areálu, vedle pokladen a kousek od nástupu na lyžařské vleky či lanovky.

NEZDRAŽUJEME!! Ceny skipasů u nás zůstávají zcela stejné jako v loňské zimní sezóně.

Tanvaldský Špičák

Největší lyžařský areál v Jizerských horách. Od roku 2018 jsou v areálu dvě 4-sedačkové lanové dráhy. Na Tanvaldském Špičáku 1 se jedná o neodpojitelnou 4-sedačkovou lanovou dráhu Doppelmayer, na Tanvaldském Špičáku 2 pak na vrchol vede odpojitelná 4-sedačka s bublinou od firmy Leitner.

V průběhu léta zde provedli generální opravu zasněžovacích rozvodů vody a elektřiny na Turistické sjezdovce. Pořídili jsme 25 kusů automatických zasněžovacích tyčí od firmy Supersnow, které zajišťují dostatek sněhu na této sjezdovce. V letošním roce zakoupila společnost v Rakousku technologii odpojitelné 4-sedačkové lanové dráhy od firmy Leitner. V roce 2024 chystají stavbu této lanovky místo neodpojitelné lanovky na Špičáku 1.

Severák

Ski areál se nachází v Hraběticích v Jizerkách. Nabízí 10 lyžařských vleků a jeden dětský pojezdový koberec.  V areálu jsou výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů.

Na jaře roku 2024 zahájí provozovatel práce na rozšíření objektu Malé Arniky. Zvětší prostor pro lyžařskou školu a půjčovnu, která bude vybavena zcela novými lyžemi. V nových prostorách vznikne úschovna věcí – skidepot. Dále v nových prostorách vznikne bufet. Nový objekt vznikne také u lyžařských vleků na Kampě. Návštěvníci zde naleznou novou odpočívárnu a WC.

Bedřichov

Ski areál nabízí 6 lyžařských vleků a pojezdový koberec. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek a pojezdový koberec s odděleným prostorem pro výuku.

Před letošní zimní sezónou jsme pořídili nový stroj na úpravu sjezdových tratí. Konkrétně se jedná o rolbu Prinoth Leitwolf a dále jsme posílili zasněžování, kdy v areálu přibyla děla pro výrobu umělého sněhu – zasněžování.

Dárkový poukaz na služby ve SKIARÉNĚ JIZERKY

Řešíte nejen vánoční dárky a nevíte si rady? Darujte poukaz na služby ve SKIARÉNĚ JIZERKY. Obdarovaný může poukaz uplatnit na nákup skipasu, v lyžařské škole nebo v půjčovně v některém z našich tří areálů v Jizerkách.

Více informací a aktuální informace najdete na: www.skiarenajizerky.cz

Kids park
Sedačková lanovka Špičák II.
Dětský lyžařský park z ptačí perspektivy
Červená sjezdovka Jih
Kids park z ptačí perspektivy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here