Karlovarský kraj – ráj odpočinku v srdci přírody

0
622

Karlovarský kraj je pulzujícím srdcem evropského lázeňství. Proslulá lázeňská města s romantickou atmosférou nabízejí blahodárný odpočinek od každodenního shonu, léčivé procedury prověřené staletou tradicí i moderní medicínou, ale také kulturní zážitky nebo okouzlující přírodu, která vybízí ke sportování a výletům za poznáním.

Vybrat si můžete z pěti malebných lázeňských měst. Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně společně tvoří proslulý lázeňský trojúhelník, který byl v loňském roce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Na vaši návštěvu čekají i první radonové lázně na světě – Jáchymov a Lázně Kynžvart s výjimečně čistými klimatickými podmínkami, jež byly uznány za přírodní léčebný zdroj.

Síla přírody pro vaše zdraví a vitalitu

Nečekejte na varovné signály vašeho těla. Dovolená v lázních je nejefektivnější a nejpříjemnější způsob prevence zdravotních problémů a celkového posílení imunity. Lázeňské programy zaměřené na prevenci, dokáží předcházet chronickým onemocněním, léčivé procedury prospějí vašemu zdraví, a navíc podporují imunitní systém. Využijme sílu přírody naplno.

Každý den – nová výzva

Abyste byli připraveni na každodenní výzvy a zvládli je s přehledem, nezapomínejte na odpočinek. Přijeďte načerpat síly do lázní Karlovarského kraje. Odpoutejte se od starostí a ulevte tělu od počínajících bolestí způsobených pracovními stereotypy. Užijte si relaxační pobyt plný tělových a obličejových rituálů s využitím bylin, přírodních olejů nebo čokolády. Masáže s nádechem orientu, saunování, vířivky a bazény. S rodinou, přáteli i partnerem – nabídka pobytů je široká a vyberete si z ní určitě i vy.

Lázně pro celou rodinu

Do lázní už dávno nejezdí jen tradiční pacienti. Moderní wellness centra s širokou nabídku relaxačních a well-being služeb si užije každý, kdo má rád odpočinek a hýčkání. Díky bohatému sportovnímu i kulturnímu vyžití se v lázeňských městech nebudou nudit ani zvídavé a neposedné děti.

Čekají na vás pohádkové hrady, kouzelné zámky, rozsáhlé cyklostezky nebo přírodní parky určené k procházkám, biofarmy se zvířaty a lahodnými domácími produkty, aquparky, ale i vodácké zážitky a adrenalin pro náročné – třeba na skalních ferratách, zipline ve vzduchu nad městem nebo divoké sjezdy na kolech a koloběžkách horským terénem. Naplánujte si rodinnou dovolenou, na kterou nezapomenete.

Kam vyrazit?

Hrad Loket

Přímo z Karlových Varů vede oblíbená Cyklostezka Ohře, která vás dovede až ke gotickému hradu Loket. Dřívější sídlo českého krále Karla IV. se tyčí na skalním ostrohu v zákrutě řeky Ohře a zve návštěvníky do svého hradního vězení s expozicí útrpného práva nebo muzea historických zbraní. V amfiteátru v podhradí se pořádají kulturní akce s nezapomenutelnou atmosférou.

Hrad a zámek Bečov

Asi nejznámější památkou Karlovarska je klenotnický skvost s názvem relikviář svatého Maura. Druhá nejcennější památka Česka po korunovačních klenotech je umístěna v zámku Bečov nad Teplou. Nedaleko zámku se nachází Bečovská botanická zahrada, která hostí tisíce vzácných rostlin i dřevin a také skalní stezku zvanou bioferrata.

Zámek Kynžvart

Při návštěvě Mariánských Lázní vyrazte na klasicistní zámek Kynžvart, bývalé sídlo kancléře Metternicha, který ukrývá muzeum s přírodními i technickými kuriozitami nebo exotickými zbraněmi. Mezi skvosty zámku patří i jedinečná zlatá zámecká jídelna.

Kladská

Láká vás spíše nedotčená příroda? Pak rozhodně nevynechte národní přírodní rezervaci Kladské rašeliny nedaleko Lázní Kynžvart s naučnou stezkou vedoucí tichým smrkovým lesem a kolem romantických vodních ploch.

Národní přírodní rezervace Soos

Poblíž Františkových Lázní najdete lokalitu mimořádného významu přírodní rezervaci Soos. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera a nabízí pohled na četná rašeliniště a slatiniště, vývěry minerálních pramenů a probublávající oxid uhličitý takzvané mofety.

Hrad Cheb

Významnou lokalitou je také hrad Cheb, který nechal Friedrich Barbarossa přestavět na unikátní císařskou falc. Při návštěvě města nevynechte ani unikátní prohlídkovou trasu „Chebské krovy“ vedoucí po střechách středověkých kupeckých domů na náměstí.

Vaše cesta začíná na:

www.zivykraj.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here