ÚTULNÉ KAŠPERSKÉ HORY

0
1152

Pokud přijedete do útulných šumavských lázní za zdravím a pohodou, nezapomeňte také na množství památek, které najdete jen pár kroků od lázní.

Budova radnice

Původní dům si v roce 1539 koupil tehdejší zástavní držitel hradu Kašperku Jiří z Lokšan, velkoryse ho zvelebil a přivedl k němu první vodovod. Součástí domu i pozdější radnice bývala pivnice, dvůr s pivovarem a zahradou. V průběhu 17. – 18. století byla budova radnice přestavěna do dnešní renesančně – barokní podoby.

Kostel sv. Markéty

původně zasvěcený sv. Linhartu byl vybudovaný v polovině 14. století. Trojlodní gotická bazilika v sobě ukrývá především barokní interiér z 18. století. Krásné vyřezávané lavice a oltář jsou prací místních řezbářů.

Kašperskohorský Betlém

Unikátem radnice je největší skříňový Betlém v Čechách. Tento ručně vyřezávaný a malovaný skvost je dílem místních řezbářů. Vidět jej můžete po celý rok ve výstavní síni na radnici.

Úpravna zlaté rudy

V roce 1988 se podařilo odkrýt část výrobních objektů starých havířů, jedná se o kamenné základy dřevěné stavby. Založena byla na přelomu 13.–14. století. Úpravna sloužila k pražení zlaté rudy, která se odtud dopravovala k drtírnám a zlatomlýnům.

Pozůstatky těžby zlata

Zalesněné stráně na řadě míst v okolí Kašperských Hor skrývají četné stopy staré důlní činnosti. Jsou to jednak zbytky štol a šachet a jednak jámy, hluboké příkopy a náspy vzniklé povrchovou těžbou. K těmto technickým památkám vás zavede naučná stezka Cestou zlatokopů s východištěm na náměstí.

„ANDĚL PÁNĚ“ NA KAŠPERKU

26. 12.–30. 12. 2019
pobyt na 4 noci

4x noc ve dvoulůžkovém pokoji v anglickém stylu typu Standard/Superior, 4x snídaně formou švédských stolů ve snídaňové restauraci, 4x večeře o třech chodech ve stylové lovecké restaurace, 1x Prohlídka hradu Kašperk se zimní tématikou, barevná publikace Šumavské bylinné lázně, na pokoji k dispozici koupací plášť, hotelové pantofle, elektronicky střežené hotelové parkoviště, WiFi v celém objektu zdarma.

Lázeňské procedury v ceně pobytu :
• 1x Breussova masáž páteře (20 minut)
• 1x Brusinková procedura – koupel + zábal (70 minut)
• 1x Vířivá detoxikační koupel v epsomské soli a bylinkách – suchý zábal
• 1x Skořicový zábal částečný – prohřívací (40 minut)
• 2x Priessnitzův chodník – koupel nohou s akupresurou
• Speleoterapie – neomezený vstup do skalní hotelové jeskyně v době od 8.00 do 20.00 hodin
• Relaxační hotelový bazén – neomezený vstup v době od 7.00 do 21.30 hodin

Cena balíčku:
Pokoj typu Standard: 8.270 Kč/osoba
Pokoj typu Superior: 9.570 Kč/osoba

Přejeme vám krásný a klidný pobyt na bílé Šumavě!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here