Jaro na pražské Novoměstské radnici

0
116

Příjemné jarní počasí a delší dny lákají nejen usedlíky metropole vyrazit do pražských ulic a po procházce si odpočinout na útulném místě.

Jedna z nejhezčích národních kulturních památek připravila pro své návštěvníky bohatý kulturní program. V první jarní den se ze zimního spánku probudila vyhlídková věž Novoměstské radnice, stálá expozice o historii Nového Města pražského v bytě věžníka a putovní výstava Stopy židovské přítomnosti v Praze 2. Od 15. 5. do 9. 6. se tu koná výstava krajského kola soutěže Oči dokořán výtvarného oboru pražských ZUŠ, které se zúčastňují desítky pedagogů s kolektivy svých žáků. V Galerii v přízemí od 8. 5. do 2. 6. výstavu obrazů a objektů české kostýmní a scénické výtvarnice a malířky Andrey Králové – Návraty.

Překrásnou vyhlídku na Prahu z ochozu věže si užijete i během komentovaných prohlídek radnice s poutavým výkladem vhodným i pro děti. Konají se v předem plánovaných termínech a pro velký zájem a omezený počet míst je třeba si na ně rezervovat místo.

  1. 6. přijďte na jubilejního 10. ročník největšího vinařského festivalu v centru Prahy zaměřeného na autentická vína z regionů bývalého Rakouska-Uherska – Praha pije víno 2024, kterého se účastní několik desítek vinařů nejen z Česka.

V největší místnosti radnice, ve Velkém sále s dřevěnými sloupy a zbytky nástěnných maleb na stěnách, pocházejících ze 16. století, si přijdou na své milovníci hudby. V souvislosti s koncertní sérií Jazz Meets World zde vystoupí mj. portugalská zpěvačka Carmen Souza, izraelská zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri More, španělský romský zpěvák a pianista Diego Amador či Abate Berihum. Dále pak uslyšíte mladého arménského barytonistu Navasarda Hakobyana nebo Kvarteto Vladimíra Sommera. Komorní orchestr školy ZUŠ Lounských se sólisty. Koná se tu i festivalový koncert v rámci letošního Musica Orbis Prague Festivalu, koncert festivalu japonské a soudobé hudby International Shakuhachi Festival Prague a dva Stylové večery s komorním smyčcovým orchestrem Harmonia Praga.

Pro nejmladší posluchače s doprovodem jsou připraveny dopolední koncerty Filharmoniště. S dětmi si užijete i představení Dnes provází Minor či s nimi můžete prožít hodinu v naprosté tmě na Neviditelné výstavě.

Podrobnosti a celý kulturní program naleznete na:

www.nrpraha.cz/program/

www.facebook.com/NRpraha.cz

foto-miroslav-barta-vyhled-z-veze-
foto-miroslav-barta-vyhled-z-veze

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here