Zámek Zruč nad Sázavou – objevte nové místo pro vaše děti

0
236

Městu dominuje zrekonstruovaný pseudogotický zámek. Navštívíte zde dobové interiéry „Krále železnic“ Jana Schebka. Děti potěšíte návštěvou Zábavné stezky rytíře Miloty Kolowrata, kde si v zámeckém příkopu vyzkouší střílení z luku, šplh na totem nebo lov ryb.

Zábavně naučnou stezkou zámeckým parkem s mnoha úkoly a zastaveními dojdete ke Kolowratské věži. Středověká věž, která kdysi sloužila jako hláska hradní stráže, nyní v každém patře nabízí interaktivní hru pro děti a zábavným způsobem seznamuje malé i velké návštěvníky s její historií. Děti mohou projít tajnou stěnou, složit znaky rodů vládnoucích na Zruči nebo sestavit z písmenek odpověď na otázku. Dospělí se mohou na naučných panelech seznámit s historií Kolowratské věže. Navštívit můžete i expozici Příběh řeky Sázavy s mnoha herními prvky a videoprojekcí. Děti můžete také vzít na dětské hřiště, na kterém je kromě nezbytných prolézaček, houpaček, kolotoče a pískoviště také unikátní kuličková dráha a dopravní hřiště.

Dvacátý čtvrtý ročník Historických slavností proběhne ve zručském zámeckém parku v sobotu 3. 8. 2024 od 10:00 do 19:00 hod. Jako vždy se můžete těšit na dobový jarmark, hudbu, tanec, šerm, kejkle, střelbu a podobně.

V sezoně otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

Kontakt:

ZÁMEK ZRUČ NAD SÁZAVOU

Tel.: +420 327 531 329

E-mail: zamek@mesto-zruc.cz

FB: Zámek Zruč nad Sázavou

In: Zámek Zruč

www.zamek-zruc.cz

vodácké muzeum
Kolowratská věž
historické slavnosti

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here