Na Novoměstské radnici v Praze se zahřejete, i když je zima, jak když praští

0
711

Koncem podzimu a v čase předvánočním je pro vás v reprezentativních prostorách radnice na pražském Karlově náměstí připraven pestrý kulturní program, který si užijete ihned, jak budou rozvolněny vládní opatření v souvislosti s letošní koronavirovou epidemií.

Na nádvoří si můžete prohlédnout barevnou sochu Sedící postava Alexandry Koláčkové či betonové polštáře sochařky Veroniky Psotkové a každé úterý mezi 14. a 16. hodinou ve vstupní svatební hale i originál sochu Neptuna kdysi ukradenou z Grébovky, kterou vytvořil z jemného pískovce sochař Bohuslav Schnirch. Objednat se budete moci opět i na známou Neviditelnou výstavu a poznat na vlastní kůži, jaký je svět nevidomých lidí. V bývalém bytě věžníka, který kdysi hlásil zvonem nebezpečí, se nachází stálá expozice o historii Nového Města pražského a v Galerii v přízemí se bude konat další zajímavá výstava výtvarného umění. Ani Galerie ve věži nebude zahálet, letos až do 23. prosince, kdy bude vyhlídková věž na zimu uzavřena. 22. 11. by měla odstartovat z nádvoří podzimní velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké – Pražské věže. 6. prosince je plánována prodejní Pražská výstava nožů – KNIVES – podzim 2020 s nejlepší produkcí nožířského umění v Evropě a v ČR a 12. a 13. prosince vánoční jarmark Novoměstský advent s bohatým programem nejen pro rodiny s dětmi. Milovníci hudby se mohou těšit ve Velkém sále 12. 12. na závěrečný koncert hudebního cyklu Stylové večery 2020 s komorním orchestrem Harmonia Praga a 30. 11. a 22. 12. na poslední dva koncerty Novoměstského festivalu komorní hudby – Novofest 2020. Vystoupí zde český profesionální hráč na tradiční australský hudební nástroj didgeridoo, Ondřej Smeykal (29. 11.), jazzová kapela z Izraele Shalosh (2. 12.), smíšený pěvecký a capella sbor Antifona (19. 12.), Smetanovo trio & Wenzel Grund (20. 12.) a další.

Držme si palce, aby koronavirová epidemie rychle ustoupila a návštěvníci opět mohli nahlédnout do překrásných historických prostor Novoměstské radnice během kulturní akcí, které si vyberou dle vlastního gusta. Držme si též palce, aby se k nám štěstí již neotáčelo zády a mohli bychom společně oslavit požehnané vánoční svátky a konec roku. A do toho nového vstoupit s optimismem, bez dalších omezení a zase si užívat v centru metropole to, co nám v současné době tolik chybí: kulturní dění. Aktuální informace o programu na: www.nrpraha.cz

www.nrpraha.cz
Facebook: NRpraha

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here