NOVOMĚSTSKÁ RADNICE OPĚT OTEVÍRÁ SVÉ BRÁNY

0
965

V pondělí 11.května Novoměstská radnice otevřela s radostí hned tři ze svých mnoha expozic a klidných zákoutí: expozici historie Nového Města v bývalém bytě věžníka na ochozu věže Novoměstské radnice, Neviditelnou výstavu a venkovní zahrádku kavárny Neustadt.

„S velkou úlevou vítáme další fázi uvolňování koronavirových omezení a těšíme se snad více než kdy jindy na letošní návštěvníky. Vzhledem k situaci počítáme především s turisty tuzemskými, výletníky, ale také Pražany. Těm všem máme bezpochyby co nabídnout“, představuje začátek turistické sezony a výhled do plánů Novoměstské radnice její ředitel Albert Kubišta.

Spolu s expozicí historie Nového města se budete moci v rámci dodržení opatření podívat na Prahu z ochozu radniční věže, která skýtá na metropoli zcela netradiční pohled.

Kromě věže se na Novoměstské radnici opětovně otevře také interaktivní Neviditelná výstava. Tam můžete zažít jaké to je, strávit čas v naprosté tmě, za asistence nevidomých průvodců. Květnové rezervace přijímájí formou emailu nebo na telefonním čísle info@neviditelna.cz, 777 787 064 (od 4. 5. do 7. 5. mezi 10 a 16 hod. Hodinové prohlídky expozice jsou po 15 minutách, skupina bude čítat pouze k sobě patřící návštěvníky a jejich průvodce bude mít štít.

Další podrobnosti se návštěvníci dozví v případě, že nás kontaktují.

Kdo by pak potřeboval po mnoha jedinečných zážitcích trochu odpočinku a osvěžení, pro toho je připravena zahrádka populárního Cafè Neustadt, které na nádvoří NR nabízí v rámci všech opatření nařízených ministerstvem zdravotnictví klidné posezení v samém srdci Prahy. Otevírací doba: Po – Pá 9:00 – 23:00, So 10:00 – 23:00, Ne 10:00 – 20:00. Další podrobnosti se dozvíte na facebooku Café Neustadt. Přehled jednotlivých expozic a akcí v Novoměstské radnici sledujte na webových stránkách www.nrpraha.cz, případně na facebookovém a instagramovém účtu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here