BAROKNÍ TROJÚHELNÍK ZAHRADY ČECH – TŘI TURISTICKÉ CÍLE, TROJÍ ZÁŽITEK

0
945
Litoměřice

Úrodná oblast Litoměřicka nazývaná také jako Zahrada Čech není jen krajinou, kde se daří zemědělství, je to i oblast s dalekou historií a řadou nádherných památek.

Tři dominantní turistické cíle, které všechny pojí období baroka, leží na pomyslné vstupní Bráně Čech – Porta Bohemica. Centrem tohoto “trojúhelníku” je královské město Litoměřice, které loni oslavilo 800 let od svého založení, město se 104 památkami zapsanými na státním seznamu kulturních památek. Vydejte se za historií K. H. Máchy, projděte si městské parkány, vyšlápněte na magický vrch Radobýl, navštivte vinařskou expozici na Hradě Litoměřice a v létě (od 26. 6.) navštivte Okruh církevní památky. Čeká vás voucher na osm památek za jednu cenu i s odměnou.

Zámek Ploskovice

Zámek Ploskovice, zvaný též jako “barokní perla severu”, otevírá své zámecké brány stejně jako druhý krásný zámek Libochovice již od pondělí 25. května. Oba zámky nabízejí okruhy vnitřní – hlavní a vždy jeden speciální. Nádherné jsou i jejich zahrady! V Ploskovických zahradách si prohlédněte umělé jeskyně grotty, v libochovickém parku naleznete krásné skleníky.

Zámek Libochovice

Na závěr barokního putování navštivte jednu z nejdokonalejších bastionových pevností v Evropě – Terezín. Pevnost, která neměla být nikdy vězením, ale obranným štítem proti Prusku vybudovaná 150 let před 2. světovou válkou. Mezi největší zážitky patří prohlídky podzemím s dobovými lucernami.

Jednotlivá místa mohou být i cíle vašich cyklovýletů nejen po Labské stezce značené č. 2 a alternativně 2a.

Více najdete na novém webu:
www.stredohori.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here