Vyhlídková věž Novoměstské radnice na Karlově náměstí

0
1066

Věž plnila od 15. století funkci protipožární strážnice pro Nové Město a později z ní hlásný vytruboval hodiny. V současnosti si z ochozu věže užívají návštěvníci nádherný výhled na stověžatou matičku Prahu. Překrásnou vyhlídku si užijete i během komentované prohlídky radnice.

V přízemí v pokladně věže je možné si zakoupit turistické známky, vizitky, karty, sběratelské pohlednice i magnetické puzzle s motivem věže a prohlédnout si putovní výstavu Stopy židovské přítomnosti v Praze 2, jejíž autorem je dokumentarista Martin Šmok. V bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí.

Součástí prohlídky prostor věže je i původně gotická kaple v roce 1722 přestavěna v barokním stylu a věžní galerie, kde jsou instalovány krátkodobé výstavy. Výstavy probíhají i v Galerii v přízemí. Od 8. do 31. 7. se tu koná společná výstava Posun v čase III, která spojuje šestnáct umělců z Berlína a Prahy. Od 14. září si prohlédnete obrazy známé malířky Emmy Srncové k oslavě jejích 80. narozenin. Ve výstavním prostoru ve II. patře se nachází známá Neviditelná výstava.

Těšit se můžete i na bohatý letní hudební program:

11. 7. Koncert Tomáše Kača a jeho hostů / klavír /
festival Khamoro / Eva Burešová a Veronika Kačová

22. 7. Večer slavných melodií / Duo L´alba / klarinetistka Anna Paulová a kytarista a skladatel Lukáš Sommer

24. 7. Jazzový most / Jazz Bridge 2022 / Rudolf Mazač “Kentonmania“ / Big Band & 8 lesních rohů & Martin Růža / Vocals – ČR / LIVE STREEM

26. 8. Uriel Herman & Itamar Borochov (Izrael) / jazz / piano, trumpeta

6. 9. Novoměstský festival komorní hudby – NOVOFEST 2022 / zahajovací koncert – Recitál Jana Mráčka a Lukáše Klánského

8. 9. Stylové večery 2022 / Vivaldi tentokrát bez „Čtveráku“ / smyčcový orchestr Harmonia Praga smyčcovým orchestrem Harmonia Praga

15. 9. Mezi nebem a zemí / Maok

16. 9. Zahajovací koncert 31. mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha / Young Prague

18. 9. Známě neznámí – Lieder Company / Jana Hrochová – mezzosopran, Robin Červinek – baryton, Bohumír Stehlík – klavír a další koncerty

Pro dětské návštěvníky je připraveno oblíbené představení Dnes provází Minor (28. 9., 23., 29. a 30. 10.). Na své si přijdou i dospělí.

Od 12. do 13. 8. během největšího tuzemského setkání středoevropských vinařů – Praha pije víno 2022 a ten, kdo neholduje tomuto lahodnému moku se může během léta osvěžit ve známé kavárně se zahrádkou Café Neustadt na nádvoří.

 

Novoměstská radnice. p.o.
Karlovo nám. 1/23, 120 00 Praha 2
Tel. 224 947 190
Tel.: +420 725 639 740
E-mail: info@nrpraha.cz
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/nrpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here