TRABANT MUZEUM PRAHA MOTOL – Interaktivní retro muzeum věcí z NDR

0
1572

Historie vozů značky Trabant od P-70 až po Trabant 1.1, malá ukázka jak se tehdy žilo a co se vyrábělo v NDR

… co je u nás k vidění

Kompletní historie výroby vozů značky Trabant, od prvního předchůdce Trabanta AWZ – P70 (1954), přes Trabant P 60 (600), Trabant 601 nejběžnější a nejznámější provedení, až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1,1 s motorem původem z VW POLO (1989 – 1991), se kterým byla výroba těchto vozů vroce 1991 ukončena. Všechny tyto vystavené vozy jsou prezentovány v původním dochovaném stavu.

… a co dál

Máme zde také kompletně vybavenou dobovou garáž s opravovaným závodním Trabantem tak, jak ji tu opravář uprostřed práce zanechal. V části uříznutého vozu si můžete zkusit, jak se tehdy sedělo, řídilo a řadilo v Trabantu. Vojenský Trabant Kübel tu společně s vojáky hlídá Brandenburskou bránu v Berlíně před vpádem nepřátelských imperialistických vojsk.

… na závěr

Prohlédněte si předměty denní potřeby z bývalé NDR, od hraček přes elektroniku, toaletní potřeby až třeba po lahve od dobových nápojů. Prostě každému se tady rozzáří oči nad něčím, co doma míval, běžně užíval a dnes už na to jen rád s nostalgií zavzpomíná. Aby si mohli rodiče vše v klidu prohlédnout, připravili jsme pro děti závodní dráhu, kde si mohou samy s modely trabantů zasoutěžit.

Otevřeno denně 9 – 17 hod.

Trabant muzeum Motol
Plzeňská 215b, Praha 5
www.trabantmuzeum.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here