BIKEPARKY PRO MILOVNÍKY ADRENALINU

0
1393

Máte rádi rychlé sjezdy, klopenky, překážky, skoky a dropy? Inspirujte se našimi tipy a vydejte se do některého z bikeparků v Libereckém kraji a užijte si jízdu plnou adrenalinu.

Jediný bike park, do kterého můžete dojet tramvají, se nachází přímo v Liberci a je součástí Ski areálu Ještěd. Jsou zde připraveny čtyři tratě různé obtížnosti, které najdete v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás nahoru pohodlně vyveze i s koly v průběhu celé letní sezóny. Přeprava kol je zdarma. Abyste si mohli užít jízdu i bez vlastního vybavení, máte zde možnost si také zapůjčit horská i freeridová kola a koloběžky včetně příslušenství.

Bikepark Rock-It-Nice v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou je určen zkušeným i méně zdatným jezdcům a pro všechny vyznavače downhillu jsou připraveny tři sjezdové tratě o celkové délce 5km. Součástí bikeparku jepůjčovna kol, servis a bikeshop v zázemí haly lanové dráhy Horní Domky. Pokud budete chtít zažít ještě více adrenalinu, můžete si užít lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách ve výšce 4 – 12 m nad zemí. V Lanovém parku Rokytnice nad Jizerou, u spodní stanice lanovky Horní Domky, jsou připraveny dva okruhy a jedna 75 m dlouhá samostatná lanovka. I Jizerské hory mají svůj bike park, a to na svazích Tanvaldského Špičáku.

Jednosměrné terénní stezky Bikeparku Tanvaldský Špičák jsou vedeny z vrcholu Tanvaldského Špičáku a konec mají na parkovišti u nástupní stanice na lanovou dráhu. Aktuálně jsou vybudovány tři traily – modrý, červený a technický černý – v celkové délce cca 8 km. I vtomto areálu je pro návštěvníky připravena půjčovna horských kol. Adrenalinový zážitek můžete spojit s výstupem na Rozhlednu Tanvaldský Špičák, z jejíhož vrchu je kruhový výhled na Jizerské hory a českou i polskou část Krkonoš.

www.liberecky-kraj.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here