HRÁDECKÉ LÉTO PLNÉ AKCÍ

0
1282

Malebné město Hrádek nad Nisou je právem považováno za bránu Trojzemí, kde se setkávají hranice České republiky, Německa a Polska. Centrum města je městskou památkovou zónou. Dominantou Horního náměstí se vloni stal po 72 letech obnovený morový sloup se sousoším sv. Anny Samotřetí.

Okolí nabízí řadu cílů pro pěší i cyklisty. Jedním z nich je například pískovcová Popova skála, která je dominantou severovýchodní části Lužických hor. Na jejím vrcholu je upravená vyhlídka s krásným panoramatickým výhledem do tří zemí najednou. Nedaleko centra města stojí za návštěvu hrad Grabštejn s unikátní renesanční kaplí sv. Barbory.

Přírodní kuriozitou jsou skály, které svou bělostí a zaoblenými tvary připomínají mohutné hřbety slonů. Právem jsou označovány jako Sloní skály. Zatopený lom Kristýna s plážemi je lákadlem pro návštěvníky od jara do podzimu. Oblíbené jsou inline stezky kolem jezera nebo hustá síť cyklostezek, propojující tři země. Součástí areálu Kristýna je rozsáhlý autokemp Kristýna s možností ubytování v penzionu, chatkách, vlastních stanech nebo karavanech.

Oblíbenou atrakcí města jsou Hrádecké slavnosti a Bartolomějská pouť, které se každoročně konají na Horním náměstí a blízkém okolí nebo Umělecké sympozium v Trojzemí 2018. Dřevořezbáři a kameníci letos ztvární patrony česko-německo-polského trojzemí.

 

Informační centrum
Horní náměstí 71, Hrádek nad Nisou, 463 34
Tel.: +420 482 319 719, +420 725 457 066
www.hradek.eu
www.branatrojzemi.cz
www.autocampkristyna.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here