ROKYTNICE LÁKÁ I V LÉTĚ

0
1254

Svahy Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou v západní části Krkonoš lákají návštěvníky také v letním období. V červnu zde byla zahájena turistická a cykloturistická sezóna. Ze dvou lanovek bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky s výstupní stanicí u hotelu Lovčenka.

Výstupní stanice lanové dráhy na Lysé hoře se nachází v první chráněné zóně Krkonošského národního parku, kde je pohyb turistů zakázán, a lanovka je tedy v letním období mimo provoz. V rámci letních prázdnin pojede lanovka Horní Domky denně, od září bude zahájen víkendový provoz.

Pouhých 500 m od výstupní stanice lanové dráhy Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických a cyklo stezek k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. Moc pěkná procházka je také k Mumlavskému vodopádu, Pančavskému vodopádu nebo na Labskou boudu.

V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklovýletů čerpat inspiraci.

Pro vyznavače adrenalinové cykloturistiky jsou k dispozici tratě v bikeparku rock-it-nice, který je otevřen od června vždy dle provozu lanové dráhy Horní Domky. Jsou zde tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti pro cyklisty od 5 do 80 let. V hale lanové dráhy Horní Domky je k dispozici také půjčovna kol. Dále bude i v letošní sezóně otevřen lanový park v korunách stromů u nástupní stanice lanovky Horní Domky.

Provoz lanovky Horní Domky v rámci letní sezóny: 9:00–17:00 každých 30 minut, 12:30 jízda vynechána (polední přestávka)

Více informací na:
www.skiroky.cz
infolinka +420 733 733 053

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here