Cyklo-putování s vílou Izerínou

0
802
Vodní nádrž Mšeno

Při soutěži krásy ochránců hor by naše víla jistě zvítězila. Že jste o ní neslyšeli? Pak nastal ten pravý čas se o ní dozvědět více.

Víla Izerína bývala kdysi člověkem, avšak kvůli smluvené svatbě s neoblíbeným šlechticem byla donucena sbalit si své šperky a utéct daleko do hor. Až tam pochopila, že cennosti, které si nese, se zdaleka nevyrovnají pokladům, které ji odhalila místní příroda. A tak se stalo, že dívka vlastní šperky ukryla hluboko do hory Bukovec, přijala nové jméno a stala se vílou Izerínou, ochránkyní Jizerských hor. A právě na putování s touto křehkou kráskou bychom vás rádi pozvali.

Pohanské kameny

Staňte se poutníky a vydejte se na tajemná místa Jizerských hor. Celkem jich je 12, z nichž na 8 dorazíte pěšky a na 4 se budete moci vydat kole. Vyražte s celou rodinou na výlet po kouzelné krajině opředené mnohými pověstmi. První z našich cyklovýletů měří necelých 15 kilometrů a zavede vás na zříceninu hradu Hamrštejn a na transbordér – gondolový most přes řeku Nisa. Podobnou vzdálenost má i výlet vedoucí z Frýdlantu přes rozhlednu na Pohanské kameny. O něco kratší 5km výlet vás zavede k jabloneckému moři, tedy k vodní nádrži Mšeno, zatímco poslední 7km cesta míří k vodopádům Jedlová. Zde si uzamkněte kola u penzionu Ráj a Lesní bránou vystoupejte po NS Jedlový Důl do tajemného světa.

Vodopády Jedlová

Před putováním si obstarejte hrací kartu v jakémkoliv informačním centru v Jizerských horách nebo na www.vilaizerina.cz a během výletu na ni nezapomeňte obkreslit „ukryté“ známky. Pokud získáte alespoň 2 obtisky z cyklo nebo 4 obtisky z pěších cest, víla Izerína vám za odměnu věnuje jednu minci ze svého pokladu. Stačí zajít s vyplněnou kartou na některé IC uvedené na webové adrese.

www.jizerky.cz
Facebook: VisitJizerky
Linked In: visitjizerky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here