Turistické informační centrum – první krok na vašich cestách

0
1089

Chcete si užít předvánoční atmosféru, sehnat zimní pohled z výletu, nebo si prohlédnout zajímavou výstavu? Navštivte informační centra, získáte zde všechny potřebné informace.

Pracovníci turistických informačních center (TIC) s dostatečným předstihem, obvykle do 30. října, zjišťují veškeré informace týkající se chystaných adventních akcí a vánočních svátků (jesličky, bohoslužby, kulturní programy), veřejného bruslení atp. Následně pak před zimní sezonou, obvykle do 30. listopadu, ověřují provozní doby, kontakt a vstupné na zimní atrakce a lyžařské areály vč. jízdného na vleku, sněhových podmínek atp.

Každoročně pro vás mají v TIC v předstihu aktualizované a ověřené informace o vánočních koncertech v místě a okolí, o adventních výstavách a jiných akcích. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech můžete rovněž očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů, či nabídku drobných dárků a upomínkových předmětů, v tomto období často i s vánoční tematikou. Po celý rok pak můžete v TIC brouzdat na internetu, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu na prodloužený víkend v místě vašeho pobytu.

Oslavy 25 let A.T.I.C. ČR
Asociace turistických informačních center ČR oslaví v příštím roce 2019 čtvrtstoletí své existence. Za tímto účelem rada asociace zahájila diskusi, v níž začala řešit, jak si v příštím roce založení profesní organizace zajímavě a možná i netradičně připomenout.

Vzdělávání pracovníků TIC
Podzim je ideální dobou na vzdělávání pracovníků informačních center. Hlavní turistická sezona je za námi, zima ještě nezačala a je tak příhodný čas začít zužitkovávat nabyté zkušenosti a připravit se na další výzvy. Jedním z posledních podzimních školení bude např. seminář v Libereckém kraji na téma Copywriting. Zájem o téma je veliký a již nyní je seminář naplněn.

Více na:
www.aticcr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here