Novoměstská radnice se k zimnímu spánku nechystá!

0
1329

V každou roční dobu je na Novoměstské radnici živo. Není tomu jinak ani s příchodem blížícího se adventu a zimy. Chladné počasí radnici přímo rozehřívá.

Věž Novoměstské radnice je jediným prostorem radnice, který se uloží z bezpečnostních důvodů v prosinci k zimnímu spánku a na vyhlídku si budete muset pak počkat až do jara. Během konání Novoměstského adventu 1. a 2. 12. bude ale letos při přízni počasí vyhlídková věž a stálá expozice o historii Nového Města v bývalém bytě věžníka ještě otevřena. Galerii ve věži hostí od 8. do 29. 11. výstavu spojenou se křtem katalogu Legendy Gr2. Představuje díla 32 umělců, včetně výstavy Šárky Trčkové (†2015), odborné asistentky ateliéru Gr2 prof. Vladimíra Kokoli na pražské AVU. K výstavě je vydána její obsáhlá kniha. Využijte tedy letošní teplejší podzimní počasí k překrásné vyhlídce z jejího ochozu a prohlídce těchto výstav. V Galerii v přízemí bude od 7. do 21. 11. prodejní výstava obrazů Ludmila Špačková / oleje. Následovat bude od 25. listopadu do 6. ledna výstava olejů a grafik Iva Hüttnerová / Obrázky. Známá herečka a výtvarnice pořádá tuto výstavu u příležitosti životního jubilea, malování se věnuje téměř 50 let a měla řadu výstav nejen u nás, ale i v zahraničí.

Na konci podzimu a v čase adventním čeká bohatý program na milovníky hudby. Ve Velkém sále se skvělou akustikou vystoupí orchestr Haydn Ensemble, Boris Prýgl a jeho hosté, mužský pěvecký sbor Antifona, Miroslav Vitouš s Emilem Viklickým či děti ze ZUŠ Lounských a ZUŠ Ilji Hurníka. Nebudou chybět koncerty festivalu České doteky hudby a Novofestu 2018 či poslední letošní Stylový večer. Proběhne i Vánoční den Eurorádia – koncert se živým vysíláním Českého rozhlasu za účasti houslisty Ivana Ženatého a klasicistního komorního orchestru Ensemble 18+.

Vánočním dárkem pro vaše blízké či přátele se může stát třeba dlouhodobá Neviditelná výstava či dobrodružná úniková hra The Chamber – Tajemství císaře. Nakupovat budete moci i na 42. veletrhu starožitností Antique ve dnech 15.–18. 11. a na Pražské výstavě nožů Knives 2018 9. prosince. Pravou předvánoční atmosféru zažijete 1. a 2. prosince během Novoměstského adventu. Adventní čas si tentokrát užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí opět bude francouzský trh, železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení.

Více na:
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

 

FOTO: David Tesař

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here