Babí léto v Jindřichově Hradci

0
951

I po prázdninách je stále v Jindřichově Hradci co navštívit a budou k tomu ideální podmínky díky přicházejícímu babímu létu, které je pro toulky městy přímo ideální.

Až do konce měsíce září zve Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec na prohlídky části svých expozic nebo na zajímavé výstavy. Jedna z nich je výstava Kabinety Stuchlé. Kouzelný svět pohyblivých loutek, což je okouzlující svět loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé, která vyrábí postavy ze dřeva, kůže, starého textilu, využívá i dráty, krajky či pštrosí peří a loutky umisťuje  do dokonale vybavených zmenšených interiérů v pohybu. Výstava okouzlí nejen děti, ale i jejich rodiče. Dále zámek zve na výstavu jednoho z nejvýznamnějších současných českých sochařů Jiřího Netíka – Slyšet ticho.

V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií probíhá několik výstav, které prezentují široké spektrum fotografie. První z nich nese název „Dagmar Lühringová & Václav Novotný / Zátiší a Krajina severních Čech“, druhým počinem je pak výstava před stavující kolekci většinou velkoformátových snímků ztvorby jednoho z nejznámějších a nejuznávanějších českých sportovních fotografů Jiřího Vojzoly nebo výstava Fešandy ze šuplíků – Sudek, sochy, jižní Čechy fotografa Josefa Sudka, který se proslavil především svými fotografiemi pražských památek, zahrad, parků, krajinných motivů či zátiší. Dům gobelínů, ukazuje šikovnost tkadlen přímo při práci či pořádá řadu zajímavých workshopů. Hvězdárna a planetárium F. Nušla je vaším pravidelným spojem do vesmíru při pozorování noční oblohy a nebo při promítání v planetáriu. Výstavní dům Stará radnice nabídne letos vedle stálých expozic například výstavu karikatur „Čeští vědci a jejich vynálezy“ či výstavu k loutkovému animovanému večerníčku „Krysáci“.

Při procházce po okolí můžete navštívit rozhlednu Rýdův kopec u obce Děbolín. Na výlet do okolí se můžete vydat Jindřichohradeckou úzkokolejkou, která vás již tradičně proveze krajinou České Kanady, a to buď klasickým motoráčkem nebo až do konce září historickým parní vlakem.

Více info na:

infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here