DAVLE – malebný soutok Sázavy s Vltavou

0
612

Jen 22 km jižně od Prahy najdete místo, které vás překvapí svým klidem. Místo obklopené vodou, lesy a skalami, jako stvořené k odpočinku a rozjímání. Snad i proto na místním ostrově sv. Kiliána vznikl roku 999 historicky první mužský  klášter na našem území. Na začátku 20. století objevili krásu Davle trampové. Na své si přijdou turisté i cyklisté, zážitkem je plavba po vodní hladině.

Zajímavým unikátem Davle je vrch Ďábel. Na zalesněném kopci najdete geometrický střed Čech. Na hranice Čech s Moravou, Polskem, Německem i Rakouskem je to odtud vždy shodných 105 km.

Pokud toužíte po klidu, nebo chcete strávit jen romantický víkend ve dvou, perfektní volbou je chata Davle. Architektonicky unikátní rekreační objekt na kouzelném místě vysoko nad údolím. Moderní pojetí naplní požadavky i náročných hostů. Chata Davle má vše, co potřebujete k dokonalé relaxaci. Díky velké prosklené stěně můžete pozorovat okolní přírodu přímo z postele. Dispozici tvoří otevřený obytný prostor s ložnicí,  kuchyní a navazující venkovní terasa se zahradním domkem a saunou. Zahradní domek nabízí kromě sauny i úložný prostor na lehátka, kola atp. Romantický večer můžete zakončit u rozpáleného venkovního grilu. Chata je vytápěna krbem, klimatizací i podlahovým topením, k dispozici je TV, spolehlivé a rychlé připojení k wifi, samozřejmostí je plně vybavená kuchyň s indukční deskou, pračkou i sušičkou, velký jídelní stůl, prostorné dvoulůžko a koupelna s WC a sprchovým koutem.

Více informací o chatě najdete na www.chatadavle.cz. A pokud rádi soutěžíte, můžete ve spolupráci s portálem e-pobyty.cz pobyt na chatě i vyhrát. Odpovězte na tři otázky v rámečku a soutěžte o voucher na dvě noci pro dvě osoby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here