Mariánky jsou super

0
827

Věděli jste, že Mariánky jsou super pro děti? Přijeďte to vyzkoušet a zjistíte, že jeden den vám k prozkoumání tohoto malého lázeňského města nestačí. Město je připravené vás hýčkat nejen v rámci léčení a wellness či relax programů, ale můžete zde také sportovat a čerpat energii, která doslova vyvěrá ze všech koutů.

S malými dětmi určitě nesmíte vynechat poznávací trasu s veverkou Karolínou. S těmi staršími budete muset vyřešit tajnou misi a stát se agentem veverčáka Rudolfa. Nezapomeňte si pořídit pohárky na minerální prameny, protože až budete sbírat šnekešky s naším Ferdou Pramencem, budete je potřebovat. Znalosti literatury – své i vašich dětí – si můžete ověřit na Stezce spisovatelů. Připraveny jsou pro vás tři úrovně kvízu a obejít všech jedenáct panelů rozhodně najednou nestihnete. Budete totiž muset zajít i do vzdálenějších míst. Cestou můžete studovat vzácné dřeviny a dvě stě let staré stromy. Na ně vás upozorní unikátní porcelánové destičky s QR kódem, pod kterým se skrývají další informace.

Při tom všem luštění a zkoumání naleznete v okolních lesích množství udržovaných pěších tras, které vás zavedou nejen k nádherným výhledům na město, ale i do divokých míst nebo na kamenité stezky. Můžete vyzkoušet i řadu cyklotras a žízně se bát nemusíte, všude vyvěrá nějaký pramen. Určitě dorazíte až k přírodnímu dětskému hřišti u Prelátova pramene, kde najdete prolézačky, houpačky, vodní svět, lanovou dráhu a prostor pro opékání buřtů. Nesmíte zapomenout na Sochařský pohád- kový ráj, sáhnout si na Krakonošův knoflík a něco si přát a prohlédnout si čtvrtý největší park miniatur v Evropě. A co kdybyste si vyzkoušeli hrát golf? Na nejstarším golfovém hřišti v ČR je totiž i veřejné hřiště, kde vás to naučí.

Přes den můžete zajít do bazénu, k přírodnímu koupališti, nebo se osvěžit na pláži přímo v centru města. A určitě nezapomeňte jít na jednu z komentovaných prohlídek, ať už vás zajímají milostné zápletky, záhada pramenů, kterých je zde kolem stovky, slavní návštěvníci a spisovatelé nebo architektura a historie. Budete mít vůbec čas na ten relax a odpočinek? Těšíme se na vás, protože Mariánky jsou super.

Foto: KIS Mariánské Lázně s.r.o.

INFOCENTRUM MĚSTA
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Dům Chopin
E-mail: info@marianskelazne.cz
Tel.: +420 354 622 474, 777 338 895
www.marianskelazne.cz
www.mariankyjsousuper.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here