Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

0
688

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové. Mezi zdejší lákadla patří třeba aquapark. Voda v bazénech je vyhřívaná a v areálu je také občerstvení s příjemným posezením a bezbariérový přístupový chodník.

Když jste užili vodních radovánek, můžete se přesunout do rekreačního areálu Knížecí louka. Tady vyzkoušíte in-line dráhu, cyklostezku, relaxační část s cvičícími prvky, či nově otevřenou kavárnu se zázemím pro návštěvníky. Z jižní strany se nad Knížecí loukou tyčí rozhledna Pastýřka.

Při návštěvě Moravské Třebové určitě zařaďte do svého programu zámek. Perla renesanční architektury byla postavena na místě původního hradu z 13. století.

Představte si, že unikátní brána s portálem z roku 1492 patří dokonce k nejstarším renesančním památkám u nás! Možná i trochu bát se budete při prohlídce středověké mučírny nebo alchymistické laboratoře. A co vás ještě čeká na zámku? Oblíbené noční prohlídky, dětská představení či koncerty různých žánrů. Co dělat po prohlídce zámku? Zavítat můžete do stylové kavárny a děti se mohou vydovádět na hřišti v zámecké zahradě.

Na cestu kolem světa láká expozice moravskotřebovského muzea. V ní se setkáte s mumií egyptské princezny Hereret, která žila před více než 2500 lety. Pěšími turisty i cyklisty jsou oblíbené také Hřebečské důlní stezky. Seznámíte se tu s důlní historií regionu nebo si užijete výhled z rozhledny Strážný vrch.

www.zamekmoravskatrebova.cz,
www.moravskatrebova.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here