JARNÍ AKCE SPOJENÉ S VÍNEM

0
1131

K gastroslavnostem vinařské akce neodmyslitelně patří. Na jaře se jich koná spousta, vybrali jsme několik, které jak myslíme, budou obzvláště povedené.

2. březen
Město: Valtice
Místo: Valtické podzemí
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
www.valtickepodzemi.cz

Fašank ve Valtickém Podzemí, aneb Masopustní a zabíjačkové speciality, je tradiční vinařská zábava, která proběhne v sobotu 3. března ve Valticích. Valtické Podzemí je součástí tradičního Valtického fašanku s pochůzkou a se zastaveními. K ochutnání budou Masopustní a zabíjačkové speciality i skvělá vína Lednicko – valtického areálu.

2.– 3. březen
Město: Brno
Místo: Brno-Bystrc, hrad veveří
E-mail: michal@eceat.cz

www.moravskeuzene.cz

Slavnosti moravského uzeného a vína proběhnou o víkendu 2. až 3. března na hradě Veveří v Brně. Slavnost na Veveří je největší uzenářsko-vinařskou show, pokud ne na světě, tak jistě v Česku. Jako obvykle v tomto čase bude Veveří patřit moravským symfonikům – uzenářům a vinařům. Jedni budou soutěžit o Krále uzenářů 2019 a ti druzí dodají svá skvělá vína.

9. březen
Město: Čejkovice (okr. Hodonín)
Místo: sál KD Zemědělská a.s.
E-mail: czs-cejkovice@email.cz
www.czscejkovice.cz

Tradiční výstava vín se uskuteční v sobotu 9. března od 10 hodin v sále kulturního domu v Čejkovicích. Jedna z největších výstav vín v regionu bude probíhat v tradičním duchu a prezentovaná vína budou ze všech regionů vinařské oblasti Morava i ze Slovenska.

16. březen
Město: Kyjov
Místo: Dům kultury
E-mail: navratil@kyjovskavinoteka.cz
www.zahradkarikyjov.cz

Josefský košt v Kyjově se koná v sobotu 16. března od 14 hodin v pěkném prostředí Domu kultury. Připraveno je přibližně 600 vzorků vín vinařů z Kyjova a okolí. Všechny vzorky budou chlazené na předepsanou teplotu. Od 16 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

23. březen
Město: Litoměřice
Místo: Kulturní a konferenční centrum
E-mail: programy2@mkz-ltm.cz
www.mkz-ltm.cz

Ples jara a Přátel vína se koná v sobotu 23. března od 20 hodin v Litoměřicích. Ples jara ve velkém sále a Přes přátel vína v hradních prostorách Kulturního a konferenčního centra. Tyto krásné prostory nabídnou tento večer kvalitní kulturní program a degustace vín přímo od vinařů z Moravy i z Čech.

29. březen
Město: Kutná Hora
Místo: Klášter řádu sv. Voršily, ul. Jiřího z Poděbrad
www.vinokutnahora.cz

Tradiční jarní degustace vín malovinařů ze středních a východních Čech proběhne v pátek 29. března od 18 hodin v refektáři kláštera sv. Voršily v Kutné Hoře. Akce se koná pod záštitou Klubu přátel vína v Kutné Hoře a Vinných sklepů Kutná Hora.

30. březen
Město: Uherské Hradište
Místo: Uherské hradiště – sady, kulturní dům
E-mail: vasi@vinarisady.cz
www.vinarisady.cz

Výstava vín v Uherském Hradišti se koná v sobotu 30. března od 16 hodin v místním kulturním domě. Hodnocená výstava vín nabídne stovky vzorků vín a zajímavý doprovodný program.

6. dubna
Město: Šardice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: František Foretník / Mendeluv
vinarský spolek Šardice
Tel.: +420 602 146 935
E-mail: nesporova.jarmila@senam.cz
www.vinoesardic.cz

Šardičtí vinaři zvou 6. dubna od 11 hodin k ochutnávce vín přímo ve svých vinařstvích. Na Jarních otevřených sklepech můžete ochutnat kvalitní vína místních vinařů. Akci doprovází zpěvem mužské sbory z okolí. Po uzavření sklepů večerní posezení s cimbálovou muzikou.

20. dubna
Město: Valtice
Místo: vybraní vinaři a vinařství
Kontaktní osoba: Dana Hradilová
Tel.: +420 606 712 128
E-mail: d.hradilova@centrum.cz
www.facebook.com/otevrenesklepyvaltice/

Valtičtí vinaři srdečně zvou všechny milovníky vín a vinařské turistiky na putování za vínem po vybraných sklepech a vinotékách v hlavním městě vína – Valticích. Velikonoční otevřené sklepy proběhnou 20. dubna a degustace a nákup vín bude možný přímo u vinařů ve vinařstvích. Nebude chybět ani ochutnávka specialit k vínu a doprovodný program na jednotlivých zastávkách. Mimo okruh této akce budou mít návštěvníci také možnost samostatně placených prohlídek Zámeckého sklepa A.D. 1430, Křížového sklepa A.D. 1640 a nově zbudované Vinařské stodoly vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s.

27. dubna
Město: Mělník
Místo: náměstí míru, svatováclavská ul. a zámek Mělník
Kontaktní osoba: Mělnický košt z.s.
Tel.: +420 733 327 075
E-mail: info@melnickykost.cz
www.melnickykost.cz

Tradiční, již 9. ročník Vinné noci proběhne 27. dubna v městě vína Mělníku. Degustace pod širým nebem, se koná na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a také v historickém sklepení zámku Mělník. Vinaři představí nejen mladá vína ročníku 2018, ale i stálice ze své nabídky. Akce se koná jako první ze setkání mělnických vinařů s veřejností v novém roce.

Více vinařských akcí na:
www.vinazmoravy.cz
www.vinazcech.cz


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here