Jihočeské vodní dobrodružství

0
918

Takzvaná Stezka Vltavy se táhne podél toku řeky od Budějovic po Týn nad Vltavou. Tento splavněný úsek nabízí řadu aktivit přímo na vodě, nebo v její těsné blízkosti. Vyrazit na vodu můžete na malých plavidlech, jako jsou paddleboardy, šlapadla a veslice, nebo se stát kapitánem a půjčit si motorový člun v jedné z půjčoven. Nepotřebujete k tomu žádné speciální oprávnění. Stačí věk nad 18 let, krátké zaškolení a můžete plout za dobrodružstvím například na jednom ze čtyř vodních zdymadel nebo v krásné přírodě Hněvkovické přehrady u Hluboké nad Vltavou. Pro ty, kteří se nechtějí starat o kormidlování samotné,  jsou připraveny pravidelné lodní linky, na kterých splujete celou Stezku Vltavy nebo objevíte centrum Českých Budějovic a soutok Vltavy a Malše.

Hausbótem po Vltavě
Můžete si ale k vašemu dobrodružství vybrat i plovoucí hausbot. Půjčovny najdete ve sportovních přístavech v Českém Vrbném a v Hluboké nad Vltavou. Klidnou plavbou pak zdoláte řeku až k Orlické přehradě a cestou navštívíte místa místa v okolí, například Zámek Hluboká, Karlův hrádek u vorařské obce Purkarec nebo třeba historické podzemí Týna nad Vltavou či nedaleký soutok Vltavy a Lužnice. Podél řeky vede také 60 kilo metrů cyklistické stezky, která je součástí evropské dálkové trasy EuroVelo 7. Veškeré informace naleznete na www.stezkavltavy.cz (vložit měřící link https://app.gas-online.cz/cm-public/click?-code=ysv130fcj5r5)

Slevové vouchery na ubytování
Díky kampani Dovolená v jižních Čechách ušetříte na ubytování 30 %, pokud využijete slevové vouchery. Ty si zájemci mohou rezervovat na webu dovolena.jiznicechy.cz, kde naleznou také seznam zapojených ubytovatelů. Slevu až 300 Kč na osobu a noc mohou čerpat skupiny 2 -6 osob a to v období od září do listopadu 2021. Mimo samotných slev na ubytování můžete zkusit štěstí a soutěžit o pobyt na rok 2022. Budějovicko je ideální základnou pro výlety po celých jižních Čechách. Rezervovat slevové vouchery můžete už nyní na dovolena.jiznicechy.cz (vložit měřící link https://app.gas-online.cz/cm-public/click?-code=r5u30y9hl1rk)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here